Фільм Гімн життя – у Києві відбулася прем’єра документальної стрічки

Історії простих героїв: у Києві відбулася прем’єра документальних фільмів «Гімн життя»

© Фото з відкритих джерел

У кінотеатрі «Жовтень» відбувся прем’єрний показ документального кіно «Гімн життя». Це сім короткометражних стрічок, кожна з яких розповідає про особисті історії українців – що вони переживали та продовжують переживати під час війни. 

Усі головні герої – звичайні люди: рибалки, пожежники, енергетики, металурги, шахтарі. Усі вони, попри продовження бойових дій та психологічний тиск через близькість фронту, продовжують працювати та допомагати країні. Ці герої займаються волонтерством, випікають хліб, щоб передати на фронт та в регіони, де люди опинилися на межі гуманітарної катастрофи через війну, вони повертають людям світло, аби наблизити перемогу над ворогом.

Прем’єрний показ відвідали головні герої двох фільмів: Олексій Мащенко – герой фільму «Батя» та Сергій Фороща – герой фільму «Сторона сонця».

«Насправді таких як я – енергетиків, які щодня роблять свою роботу, щоб в домівках українців було світло – багато по всій країні. І всім їм останні два роки доводиться працювати на енергетичних об’єктах, по яких ворог може кожної хвилини завдати удару. Або взагалі лагодити обладнання під обстрілами. І я маю честь у цьому фільмі представляти всіх їх. Хочу подякувати Владиславу за цей фільм. Він показує світу, що відбувається в Україні, і в яких умовах живуть українці», – сказав Сергій Фороща, енергетик ДТЕК, який брав участь у поверненні електрики на деокуповану Київщину навесні 2022 року. 

«Я проста людина: коли мене просять допомогти, не можу пройти осторонь. Саме тому з першого дня війни, не полишаючи основної роботи металургом, почав допомагати нашим хлопцям на передовій. Возити їм все необхідне навіть під обстрілами. Ми маємо допомагати одне одному, щоб перемогти. Навіть якщо ти фізично не можеш служити, допомагай. Тому ці фільми – це справжній гімн людяності, пам’ятник звичайним людям, які щодня роблять більше, ніж можуть. Дякую Владу за цей погляд на простих людей», – сказав після прем’єри Олексій Мащенко, металург із «Запоріжсталі» Групи Метінвест. 

«Цей проєкт – про цінності, самопожертву, про надію, любов і непохитну віру в майбутнє нашої країни. Ми віримо, що ці історії зворушать кожного й нагадають про те, як важливо залишатися людяними навіть у найважчі часи», – сказав після прем’єри автор проєкту Владислав Станкевич.

Станкевич відомий також як режисер документального фільму «Аритмія» про Валерія Лобановського. Митець від початку війни активно співпрацює з українськими та міжнародними компаніями, щоб привернути увагу до подій в Україні, а також підтримати моральний дух усіх українців.

Зйомки «Гімну життя» відбулося завдяки підтримці партнерів – компаній Метінвест та ДТЕК. Показ фільмів буде доступний незабаром на Megogo. Докладніше про проєкт можна дізнатися на порталі anthemoflife.com

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *