Єгипетська мумія без голови – вчені з’ясували, що дівчина померла під час пологів двійнят

Вчені розкрили страшну таємницю єгипетської мумії підлітка без голови

Дівчина-підліток померла під час пологів © International Journal of Osteoarchaeology Дівчина померла, народжуючи двійню.

Виявити ненароджене немовля в муміфікованих останках практично неможливо. Тепер учені заявили про те, що їм вдалося виявити останки муміфікованої дівчинки-підлітка, яка померла при пологах близнюків, повідомляє Science Alert.

“Це перша виявлена мумія такого роду”, – заявила Франсін Марголіс, яка керувала дослідженням муміфікованих останків.

Дівчина у віці 14-17 років померла під час пологів близько двох тисяч років тому. Бальзамувальники помістили загорнутий плід між її ніг. Але, схоже, ніхто не знав, що вона вагітна двійнятами.

Понад 100 років останки знаходились у колекції Смітсонівського музею. Але Марголіс вирішила досліджувати їх докладніше. Вона провела КТ-сканування останків дівчини, щоб підтвердити причину її смерті. Натомість вона виявила щось несподіване.

В області грудей Марголіс помітила об’єкти, які не належали до муміфікованого плоду. Марголіс та антрополог з Університету Джорджа Вашингтона Девід Хант дослідили рентгенівські знімки останків і з подивом виявили другий плід.

“Ми обоє дивилися на екран комп’ютера, один на одного і знову на екран”, – поділилася дослідниця.

Останки мумії було виявлено 1908 року. Чи знала мати про те, що вона вагітна двійнятами, сказати важко. Чому другий плід опинився в ділянці грудей жінки, також важко пояснити.

Ймовірно, переміщення плоду сталося, коли матір бальзамували. Діафрагма та сполучні тканини розчинилися, що дозволило йому переміщатися всередині тіла жінки.

Важливим фактом залишається той, що у мумії матері немає голови. Тому важко зробити якісь висновки про її загальний стан. За словами Марголіс, існує одна фотографія муміфікованої голови матері, але після того, як її сфотографували, її могли перепоховати, відправити до місцевого музею чи вкрасти.

Раніше археологи представили модель, яка показує, як могла б виглядати найвідоміша мумія Перу. Вона відома як «Хуаніта» або «Крижана діва інків». Вважається, що мумія належить дівчинці-підлітку, яку інки принесли на поталу приблизно 500 років тому.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *