Інопланетяни, якщо вони існують на Європі, отримають табличку Europa Clipper з малюнками

NASA показало дизайн таблички для потенційних інопланетян, яку відправлять до супутника Юпітера

© NASA/JPL-Caltech Під крижаною корою супутника Європа ховається океан, у якому води більш ніж удвічі більше, ніж у всіх земних океанах разом узятих. Це дає шанси на існування там життя, вважають вчені.

Американське агентство NASA показало дизайн таблички, яку планують відправити у жовтні на космічному апараті Europa Clipper до супутника Юпітера – Європи.

Виготовлена з металу тантал, пластина розміром 18 на 28 сантиметрів містить графічні елементи з обох сторін.

На зовнішній панелі зображено малюнок, що підкреслює зв’язок Землі із супутником Європа. У центрі – символ, який зображує поняття “вода” американською мовою жестів, а від нього розходяться вигравірувані хвилі (візуальне уявлення звукових хвиль) – це перетворені на малюнки аудіозаписи слова “вода”, сказаного 103 мовами.

Також на табличці намалюють:

  • вірш американської поетеси Ади Лімон “У похвалу таємниці: Поема для Європи”;
  • рівняння Дрейка (за його допомогою розраховують можливість виявлення розвинених цивілізацій поза Землею);
  • “Послання у пляшці” у системі Юпітера (у центрі цього зображення розмістять кремнієвий мікрочіп із записом понад 2.6 мільйона імен людей – їх могли надсилати агентству всі охочі);
  • портрет планетолога Рона Грилі, чиї перші зусилля щодо розробки місії на Європу 20 років тому заклали основу для створення Europa Clipper.

У 2030 році після подорожі завдовжки 2.6 мільярда кілометрів Europa Clipper почне рух орбітою Юпітера, здійснивши 49 близьких прольотів над Європою. Щоб визначити, чи є там умови, здатні підтримувати життя, потужний набір наукових приладів космічного апарату збере дані про підповерхневий океан, крижану кору, атмосферу і космічне середовище місяця. Електроніка цих приладів розміщена в масивному металевому корпусі, який покликаний захистити їх від згубної радіації Юпітера. Пам’ятна табличка закриє отвір у сховищі.

На початку березня вчені заявили, що на поверхні юпітерського супутника Європа виявилося менше кисню, ніж передбачалося раніше. Це зменшує ймовірність того, що у підлідному океані Європи існує життя.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *