Кістки мамонта виявлено у винному льоху Австрії – археологи провели розкопки

Під підлогою винного погреба в Австрії знайшли склад кісток мамонта

© Die Österreichische Akademie der Wissenschaften (ÖAW) За оцінками експертів, останкам від 30 до 40 тисяч років.

Під час ремонту свого винного льоху, розташованого в австрійському селі Гобельсбург, Андреас Пернерсторфер виявив поховання щонайменше 300 кісток приблизно трьох мамонтів, передає CNN.

Пернерсторфер хотів вирівняти підлогу в своєму винному погребі, видалив трохи бетону в центрі й виявив кілька кісток. Спочатку він подумав, що вони дерев’яні, але потім згадав, як його дід розповідав про знахідку кількох зубів мамонта, коли розширював підвал у 1960-х роках. Пернерсторфер придивився краще до знайдених кісток і вирішив показати їх фахівцям.

Дослідники з Австрійської академії наук (OeAW), які провели додаткові розкопки та зараз відновлюють кістки, назвали знахідку «археологічною сенсацією».

Площа ділянки, яку дослідили на даний момент, становить лише 12 квадратних метрів, і археологи сподіваються продовжити розкопки у серпні.

“Ми знаємо, що люди полювали на мамонтів, але досі дуже мало знаємо про те, як саме вони це робили”, – сказала археолог Ханна Пароу-Сушон, додавши, що на цьому місці могла бути встановлена пастка для тварин.

Як тільки дослідники завершать роботу, кістки передадуть до Віденського музею природної історії.

На думку низки вчених, мамонти могли б вимерти пізніше, якби на них не полювали люди.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *