Магнітні бурі у квітні 2024 – 4 квітня Землю накриє магнітна буря

Мчить потік сонячного вітру: Землю накриє магнітна буря

Сонце випустило у бік Землі потік вітру © NASA Геомагнітне поле буде збуджене кілька днів.

Сонце наближається до піку свого 11-річного циклу активності, тому на ньому все частіше з’являються плями, виникають потужні спалахи, а викиди матеріалу спричиняють магнітні бурі Землі. Одна з них накриє планету вже 4 квітня, повідомляє сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather.

Портал зазначає, що магнітна буря буде пов’язана з потоками сонячного вітру, які мчать до Землі. Вона буде слабкою, категорії G-1. За Північним полярним колом можна буде спостерігати полярні сяйва неозброєним оком.

Про те, що 4 квітня очікується магнітна буря, свідчать і дані порталу Meteoagent, вона буде слабкою, К-індекс перевищить 5. Геомагнітне поле буде збудженим 2, 3 та 6 квітня.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *