Нові речовини навчилися синтезувати за допомогою мікробів

Вченим вдалося «перепрограмувати» мікробів, щоб синтезувати нові речовини

Відредаговані бактерії, зокрема кишкова паличка E. coli, тепер можуть виробляти нові речовини для розвитку ліків та інших матеріалів. © depositphotos/ariteguhas За допомогою генної інженерії стосовно мікробів вчені вийшли з «еволюційного глухого кута», що дозволить розробити широкий спектр нових продуктів: від ліків до миючих засобів та побутового пластику.

Вчені з Лабораторії молекулярної біології Ради медичних досліджень у Кембриджі змогли перепрограмувати бактеріальні клітини на мініатюрні «фабрики», здатні синтезувати нові речовини, передає Financial Times.

Ця робота є останнім досягненням у галузі синтетичної біології, в якій технології від штучного інтелекту до редагування генів використовуються для розробки нових матеріалів.

«Ніхто ніколи не міг створити такі молекули і змінити їх послідовність так, як це вміємо ми. Настає новий етап відкриттів», – сказав Джейсон Чін, керівник проєкту, який очікує, що найбільше комерційне застосування його роботи буде у фармацевтиці.

Усі природні білки складаються з альфа-L-амінокислот. Проривом команди стало наділення генів звичайного кишкового мікроба E.coli здатністю створювати інші будівельні блоки – бета-амінокислоти та бета-гідроксикислоти, які могли б стимулювати розробку широкого спектру нових полімерів.

Полімери, що складаються з ланцюжків аналогічних хімічних будівельних блоків, включають такі популярні матеріали як полівінілхлорид, тефлон і кевлар, а також біологічні молекули і ферменти.

Рада медичних досліджень подала заявку на патент на основі цієї розробки. Ліцензіатом, найімовірніше, стане Constructive Bio, дочірня компанія LMB, заснована у 2022 році з початковим фінансуванням у розмірі 15 мільйонів доларів для комерціалізації досліджень команди Чіна.

Раніше вчені винайшли пристрій для тестування ліків, щоб припинити досліди на тваринах та людях.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *