Новий робот FiloBot збільшується, як рослина, за рахунок 3D принтера на голові

Створено робота, який рухається, як рослина

© Science X: Phys.org, Medical Xpress, Tech Xplore / YouTube Італійські розробники кажуть, що світ поки що недооцінює рослини як джерело ідей для робототехніки.

Роботи, створені за мотивами тваринного світу, уже давно користуються популярністю. Збройні сили США та Великої Британії експериментують з чотирилапими роботами-“собаками” для патрулювання територій; у лютому змієподібного робота відправили в один із пошкоджених ядерних реакторів японської “Фукусіми”, щоб оглянути уламки, які залишилися всередині. При цьому розробники здебільшого ігнорують інший спектр живих істот, які містять у собі ідеї для робототехніки – рослини: нібито ті не здатні ані до руху, ані до реакцій. “Це зовсім не так”, – говорить Барбара Маццолай (Barbara Mazzolai), італійський робототехнік, команда якої розробила інноваційного робота-“рослину”, пише The Economist.

Лабораторія біоінспірованої робототехніки при Італійському технологічному інституті в Генуї створила робота під назвою FiloBot за прикладом лози, яка здатна рости в довжину, доки не знайде надійної опори і не обів’ється навколо неї.

Щоб вибрати оптимальний кут для росту, повзуча рослина використовує інформацію від світлових і гравітаційних рецепторів, розташованих уздовж кожного пагону. Вона також може змінювати об’єм вусиків, змінюючи спосіб поділу і подовження клітин, що входять до їх складу: більша кількість тканини всередині створює більш пружний вусик, а додатковий ріст з одного боку призводить до його викривлення.

FiloBot імітує цю поведінку за допомогою датчиків на своїй голові – на кінчику головного пагону. “Росте” FiloBot, друкуючи своє тіло спрощеною версією 3D-принтера, розташованою на його голові. Швидкість процесу – від двох до семи міліметрів за хвилину (для порівняння: бамбук, найшвидша рослина у світі, не може перевершити і 0.1).

Залежно від яскравості та орієнтації FiloBot змінює температуру, якій піддається пластик: при нижчих температурах тіло виходить більш тендітним і швидше збільшується в розмірах, а при більш високих – щільнішим і міцнішим, але росте повільніше.

Дослідники виявили, що цих простих функцій достатньо, щоб FiloBot міг пересуватися в складному темному середовищі, долати зазори і знаходити предмети, до яких можна прикріпитися. Відсутність важкого бортового обчислювального обладнання, за їхніми словами, означає, що він залишається моторним і вимагає мінімального нагляду.

Серед ідей для застосування такого робота – моніторинг навколишнього середовища у важкодоступних чи невідомих місцях (де пілотування робота за точним курсом може бути неможливим) або моніторинг місць катастроф, де інфраструктура нестабільна.

Раніше вчені з Китаю та США створили мікроробота, який може змінювати форму тіла за допомогою зовнішніх магнітних полів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *