ШІ, що створює фото та текст, безпечніший для клімату, ніж людина – вчені

Вуглецевий слід від людини, яка створює текст або зображення, у сотні разів більше, ніж від ШІ – дослідження

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Однак це не означає, що штучний інтелект має замінити людину у творчих завданнях: найкращим підходом є партнерство між людьми та ШІ, вважають вчені.

Генеруючи тексти та ілюстрації, штучний інтелект (ШІ) викидає в сотні разів менше вуглецю, ніж людина, яка виконує ті самі завдання, повідомляє Канзаський університет із посиланням на результати дослідження.

Вчені порівняли витрати ресурсів людей та таких систем ШІ як ChatGPT, Bloom AI, DALL-E2 та інші.

Виявлено, що ШІ викидає у 130–1,500 разів менше CO2e (еквівалент вуглекислого газу) на сторінку тексту, ніж люди, а ілюстративні системи – у 310–2,900 разів менше.

Вчені відзначають, що в міру вдосконалення ШІ здатен як ліквідувати існуючі робочі місця, так і створювати нові. Найкращим варіантом розвитку подій зараз бачать співпрацю людей та штучного інтелекту.

“Це не прокляття, а благо. Думаю, це допоможе зробити хороших письменників великими, посередніх – хорошими та демократизувати письменницьку справу. Це може зробити людей продуктивнішими та розширити людський потенціал”, – каже співавтор дослідження Ендрю Торренс, професор права із Каліфорнійського університету.

Водночас на думку Хаді Партові, гендиректора Code.org, роботу у деяких забирає не штучний інтелект, а люди, які вміють ним користуватися.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *