Схуднути безпечно можна за допомогою напою комбуча, з’ясували вчені

Комбуча продемонструвала користь, схожу на ефект від голодування

© depositphotos/dewald@dewaldkirsten Ферментовані продукти, зокрема комбуча, стають все популярнішими, оскільки з’являються нові дані, що пов’язують певні мікроби в кишечнику з покращенням загального стану здоров’я.

Вживання комбучі, у складі якої є низка корисних для кишечника мікробів, здатне прискорити спалювання жиру без втрати цінних для організму речовин, що може зробити даний напій безпечною альтернативою голодуванню, пише ScienceAlert з посиланням на дослідження вчених з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл.

Дослідження провели на круглих хробаках (Caenorhabditis elegans). Оскільки їхній геном можна легко отримати і проаналізувати, ці тварини є гарною моделлю вивчення того, які білки кишечника активізуються після вживання мікробів, пов’язаних з комбучею.

У хробаків, яких поїли комбучею, спостерігалося значне скорочення жирових запасів, яке не було пов’язане з порушенням засвоєння поживних речовин. Припускається, що ефект викликано збільшенням кількості білків, які розщеплюють жири.

“Ми здивувалися, виявивши, що тварини, які вживали комбучу, зменшили накопичення жиру. Виходить, що мікроби з чаю комбуча викликають у тварини стан, подібний до голодування, навіть за наявності достатньої кількості поживних речовин”, – кажуть дослідники.

Попередні дослідження показали, що дієта з високим вмістом ферментованих продуктів, включно з комбучею, може збільшити різноманітність мікробіому та знизити маркери запалення.

Водночас існують мікроби, які, потрапляючи до кишечника до людини, сприяють виникненню у неї соціального тривожного розладу, з’ясували минулого року вчені Ірландського національного університету Корка.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *