Таргани, поширені в Україні, виникли не в Німеччині – дослідження

Звідки в Україні взялися таргани? Вчені розкрили походження комах

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Раніше вважалося, що “прусаки” поширилися світом з території сучасної Німеччини, проте новий геномний аналіз комах показав, що це не їхня батьківщина.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, зараз поширені такі кухонні шкідники як “руді таргани” або “прусаки”. Їхня латинська назва – Blattella germanica – пов’язує вид з Німеччиною, проте свіже дослідження, проведене міжнародною групою вчених, змінило уявлення про батьківщину цих комах, пише Nature.

Вчені проаналізували геноми 281 прусака, зібрані у 17 країнах, включно з Австралією, Ефіопією, Індонезією, США та Україною. Вони використовували подібності та розбіжності між геномами, щоб розрахувати, коли і де могли виникнути різні популяції.

Виявлено, що найближчим живим родичем прусака зараз є тарган Blattella asahinai, який зустрічається в Південній Азії. Вчені припустили, що Blattella germanica відокремилися від Blattella asahinai близько 2,100 років тому.

Близько 1,200 років тому комахи B. germanica вирушили на захід, на Близький Схід, приєднавшись до комерційних та військових перевезень представників Омейядського та Аббасидського халіфатів.

На схід із Південної Азії прусаки почали поширюватися зі зростанням європейського колоніалізму та появою міжнародних торгових компаній, таких як Голландська та Британська Ост-Індські компанії. Далі таргани дісталися “автостопом” до Європи, звідки поширилися по всьому світу.

Оскільки цей вид тарганів вважається шкідливим, продовжуються пошуки рішень для боротьби з такими непроханими гостями. Наприклад, у 2021 році біологи з китайського Північно-західного університету з’ясували, як відбувається синтез феромону у самок тарганів і змогли заблокувати цей процес, чим зробили самок непривабливими для самців.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *