Вода у пляшках містить нанопластик у великій кількості – дослідження

У бутильованій воді виявлено величезну кількість нанопластику – вчені

© unsplash.com/theshuttervision Бити на сполох поки що рано, кажуть дослідники, оскільки токсичність нанопластику для людини ще не доведена, однак такої думки дотримуються не всі.

У літрі води, яка продається у пластикових пляшках, може міститися близько 250 тисяч частинок нанопластику, свідчить дослідження вчених із Колумбійського та Ратгерського університетів, яке вони проводили на бутильованій воді трьох марок, бренди яких поки що не називають, пише Euronews.

За допомогою мікроскопа з подвійним лазером вчені з’ясували, що кількість нанопластику в пляшках варіюється від 110 до 400 тисяч на літр, в середньому – близько 240 тисяч. Це у 10-100 разів більше, ніж мікропластику.

«Незалежно від того, бачимо ми частинки нанопластику чи ні, вони існують. Тому краще, якщо ми знатимемо, скільки їх там і які вони. Але я сама, як учений, хотіла б отримати більше даних щодо токсикологічного дослідження, щоб знати, наскільки це шкідливо для мого власного організму», – коментує провідний автор дослідження Найсін Цянь з Колумбійського університету.

Минулого року група вчених з Університету Дьюка провела дослідження на мишах і заявила, що найдрібніші частинки пластику можуть провокувати зміни в білках мозку, пов’язаних із деякими типами порушення когнітивних функцій, включно із хворобою Паркінсона.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *