Федоров каже, що Україна цьогоріч виготовить тисячі безпілотників дальньої дії

Федоров каже, що Україна цьогоріч виготовить тисячі безпілотників дальньої дії 12.02.2024 13:26 Укрінформ Україна цьогоріч виготовить тисячі безпілотників дальнього радіусу дії, здатних завдавати глибоких ударів по Росії.

Про це віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав у інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.

За словами віцепрем'єра, в Україні вже є до 10 компаній, які виробляють безпілотники, що можуть досягати Москви і Санкт-Петербурга.

«Зростає категорія безпілотників-камікадзе дальнього радіусу дії – 300, 500, 700 і 1000 кілометрів. Два роки тому цієї категорії не існувало… взагалі», – сказав Федоров.

Він зазначив, що нещодавня серія ударів по нафтових об'єктах відображає прогрес українського уряду в швидкому дерегулюванні ринку безпілотників і збільшенні його фінансування, причому держава виступає в ролі венчурного інвестора.

В рамках ініціативи Brave1, започаткованої урядом минулого року, військово-технічним стартапам було виділено близько $2,5 мільйона у вигляді грантів, і ця сума має бути збільшена приблизно в десять разів у 2024 році, сказав він: «Ми будемо боротися за ще більше збільшення фінансування».

На відміну від Росії, де у виробництві безпілотників домінує держава, переважна більшість виробників в Україні є приватними. За словами Федорова, лише одна з 10 компаній, чиї безпілотники можуть літати в регіонах біля Москви або Санкт-Петербурга, є державною.

За словами Федорова, у 2023 році обсяги виробництва та поставок українських безпілотників зросли більш ніж у 120 разів, що є частиною ширших зусиль, спрямованих на розробку та виробництво безпілотників у воєнний час, щоб скоротити розрив з ударними можливостями Росії.

Федоров погодився з оцінкою голови ГУР МОУ Кирила Буданова про те, що Київ досяг «певного паритету» з Москвою у виробництві безпілотників дальньої дії. «Нам потрібно діяти антибюрократично. Це суть прориву у війні технологій. Ми будемо продовжувати робити на це ставку, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати», – сказав він, відзначивши нестачу артилерійських снарядів, з якою стикаються українські війська.

Загалом торік було замовлено понад 300 тисяч безпілотників різних типів і понад 100 тисяч відправлено на фронт, і ці цифри не включають волонтерські поставки, які, за словами фахівця, зробили «значний внесок».

«Ми зняли оподаткування комплектуючих БПЛА, спростили процедуру укладання контрактів, процедуру виведення з експлуатації. Тобто ми взяли всі блокування, з якими стикалися приватні компанії, і за пів року їх усунули, ухваливши всі необхідні закони та постанови», – сказав Федоров.

Президент Володимир Зеленський поставив перед Україною мету – цього року виробити один мільйон дронів (FPV), які дешеві у виробництві і якими у величезних кількостях озброюються обидві сторони на фронті.

Українська індустрія дронів значною мірою покладається на компоненти з інших країн, в тому числі з Китаю, який широко розглядається як союзник Росії. За словами Федорова, є спроби локалізувати виробництво компонентів.

«Тому я думаю, що якщо ми продовжимо цю тенденцію, то до кінця цього року у нас буде багато компаній, які вже виробляють більше 50% своїх компонентів локально», – сказав він.

За словами міністра, нещодавній сплеск виробництва спричинив таке навантаження на логістику, що довелося швидко вносити зміни, щоб запобігти тривалим затримкам у поставках.

«Лише в грудні поставки дронів були в 50 разів вищими, ніж за весь 2022 рік. Уявіть собі, система не була до цього готова, і я думаю, що логістика не усвідомлювала, що такі обсяги можливі», – сказав міністр.

Приватний сектор також стримувала державна монополія на виробництво боєприпасів для безпілотників. За словами Федорова, три місяці тому в Україні прийнято постанову про скасування цієї державної монополії, а згодом зупинено окрему монополію на виробництво артилерійських снарядів та ракет.

«За останні три місяці понад 20 підприємств уже пройшли випробування і можуть передавати боєприпаси державі», – поінформував він.

Україна підготувала 20 тисяч операторів безпілотників з моменту запуску програми надання грантів на військову підготовку у приватних школах на початку 2023 року. Таких шкіл було 20, додав високопосадовець.

«Ми платимо за кожного військовослужбовця, який приходить до цих шкіл. Зараз у нас є план перетворити це на більшу державну програму і окремо модернізувати, оновити кілька навчальних центрів і зробити так, щоб вони працювали на високому рівні», – розповів Федоров.

Як повідомлялося, 6 лютого Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про нарощування спроможностей сил оборони». Він доручив уряду разом із Генштабом ЗСУ опрацювати питання створення безпілотних систем як окремого роду сил у структурі ЗСУ і за результатами опрацювання внести пропозиції на розгляд Ради національної безпеки та оборони.

Фото: ГУР

Безпілотник Дрон Федоров Мінцифри Виробництво

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *