Міноборони РФ має намір захищати Чорноморський флот від українських ударів – ISW

Міноборони РФ має намір захищати Чорноморський флот від українських ударів – ISW 18.03.2024 09:11 Укрінформ Міністерство оборони Росії має намір захищати Чорноморський флот (ЧФ) від ударів з боку ЗСУ і, ймовірно, змінило командувача флоту в рамках цих зусиль.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що позиція очільника Міноборони РФ Сергія Шойгу щодо захисту ЧФ створює умови для того, щоб Шойгу міг або приписати собі заслуги, у разі підвищення ефективності захисту ЧФ від українських ударів, або звинуватити інших командирів, якщо флот зазнає невдачі у цих зусиллях.

Зазначається, що удари української армії змусили ЧФ передислокувати більшість своїх військово-морських засобів із головної бази у Севастополі на менші та менш боєздатні бази у Новоросійську та інших місцях. 

Експерти стверджують, що Шойгу відвідав командний пункт ЧФ у Севастополі, де отримав доповіді про українські операції та ефективність ЧФ. Він наголосив, що флот має проводити щоденні навчання із відбиття ударів, а також наказав ЧФ встановити додаткове озброєння, зокрема великокаліберні системи та кулемети, на невизначених об’єктах для посилення російської оборони.

Окрім цього, очільник оборонного відомства РФ заслухав доповідь російського віце-адмірала Сергія Пінчука, який, за даними деяких російських джерел, замінив адмірала Віктора Соколова на посаді командувача ЧФ. Однак у ISW не змогли підтвердити цю заяву.

Як повідомляв Укрінформ, у британській розвідці вважають, що першим завданням нового головкома ВМФ РФ Олександра Моїсеєва стане стабілізація безпеки та поліпшення боєздатності російського флоту в Чорному морі.

Міноборони Росія Війна Флот Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *