Офіцера Росгвардії судитимуть за катування українців у морозильних камерах аеропорту Гостомеля

Офіцера Росгвардії судитимуть за катування українців у морозильних камерах аеропорту Гостомеля 06.04.2024 03:29 Укрінформ Перед судом постане заступник командира по роботі з особовим складом Росгвардії, який утримував та катував цивільних і військовополонених у морозильних камерах в аеропорту тимчасово захопленого Гостомеля Київської області у березні 2022 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора. 

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення «Ратибор» управління Росгвардії по Красноярському краю РФ за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Розслідуванням встановлено, що під час тимчасового захоплення Гостомеля у березні 2022 року обвинувачений спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб.

Їх тримали у трьох неробочих морозильних камерах. У найменшій площею 6 кв. м перебували 15 людей, у найбільшій – близько 30 і більше.

Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги і достатнього харчування, спати доводилося, сидячи на підлозі. Більшість з них постійно знаходилась із зав’язаними очима.

Температура цих приміщень була максимально несприятливою для перебування. Крім того, там були відсутні вентиляція, світло та вбиральні.

Утримуваних росіяни били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет та імітували розстріл.

Цими забороненими методами загарбники намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, Збройні сили та осіб, які брали участь в АТО/ООС.

Потерпілі зазнали сильних фізичних та психологічних травм.

Як повідомляв Укрінформ, Київська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт проти командира розвідувального взводу ЗС РФ та його підлеглих, причетних до вбивств українців під час тимчасового захоплення Бучанського району. 

Суд Аеропорт "Гостомель" Російські військові Воєнні злочини Катування Росгвардія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *