Північна Македонія входить в четвірку країн НАТО за обсягами військової допомоги Україні – міністр

Північна Македонія входить в четвірку країн НАТО за обсягами військової допомоги Україні – міністр 03.04.2024 15:36 Укрінформ Північна Македонія беззастережно підтримує Україну та входить до четвірки країн НАТО за наданням військової підтримки Україні в перерахунку на душу населення.

Про це заявив міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі перед початком зустрічі зі своїми колегами з країн-членів НАТО у Брюсселі у середу, передає кореспондент Укрінформу.

"Північна Македонія беззастережно підтримує Україну. За оцінками, вона входить до першої четвірки країн НАТО за наданням військової підтримки Україні в перерахунку на душу населення. Ми на 100% приєдналися до спільної позиції ЄС у сфері зовнішньої політики та безпеки щодо запровадження санкцій проти Росії, і ми будемо продовжувати це робити", – сказав він.

Коментуючи можливий внесок Північної Македонії в обговорюваний 100-мільярдний фонд НАТО з підтримки України, Османі сказав, що наразі не може назвати цифри. Водночас він запевнив у непохитній рішучості його країни "підтримувати Україну фінансово, військово та політично".

"Наша рішучість підтримувати Україну залишається непохитною. Наша єдність і рішучість є нашою силою у подальшому просуванні суттєвої допомоги для України та протистоянні викликам, які кидає російська агресія. І, безумовно, ці виклики мають ширші наслідки, оскільки Україна є лише частиною російських імперських амбіцій, що загрожують Молдові, Грузії та Західним Балканам, і це вимагає синхронізованих дій з боку НАТО та ЄС", – сказав Османі.

Як повідомляв Укрінформ, у Брюсселі у середу розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, одним з головних питань якої є продовження військової допомоги для України. У четвер ці питання будуть обговорюватися в форматі Ради Україна-НАТО за участю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків союзників на суму 100 мільярдів доларів протягом п’яти років для України у межах пакета, який лідери Альянсу мають підписати в липні у Вашингтоні.

Фото: PAP

Україна Зброя Гроші допомога Північна Македонія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *