Передача Україні ракет ATACMS і Taurus фундаментально змінить хід війни – Аслунд

Передача Україні ракет ATACMS і Taurus фундаментально змінить хід війни – Аслунд 25.01.2024 17:15 Укрінформ Сполучені Штати та Німеччина мають надати Україні далекобійні ракети ATACMS і Taurus, що призведе до фундаментальних змін на полі бою.

Як передає кореспондент Укрінформу, таку думку висловив шведсько-американський економіст та дипломат Андерс Аслунд під час виступу на заході AIES у Відні.

"Як говорять відставні генерали Бен Годжес та Філіп Брідлав, Крим є критично важливим. Є два мости, які з'єднують Крим із зовнішнім світом. І є два типи ракет, які можуть їх знищити, – німецькі Taurus та американські ATACMS. Поставте їх. І тоді ми побачимо фундаментальні зміни у війні", – сказав він.

Експерт виступив з критикою на адресу керівництва США та ФРН, які зволікають з передачею Україні цих ракет через побоювання ескалації з боку РФ. При цьому Аслунд похвалив Велику Британію за надання Україні далекобійних ракет Storm Shadow. На його переконання, саме завдяки цим ракетам Україні вдалося витіснити Чорноморський флот РФ зі значної частини Чорного моря та створити критично важливий для української економіки морський коридор для експорту зерна.

"США і Німеччина не поставили свої крилаті ракети. Французи зробили. Але в першу чергу це (створення Збройними силами України коридору у Чорному морі – ред.) зробили можливим британські ракети Storm Shadow", – сказав він.

Експерт підкреслив, що наразі немає жодних можливостей для мирних переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним, який "не визнає існування України" і натомість хоче лише її капітуляції. Він переконаний, що Путін може погодитися на перемир’я лише для того, "щоб відновити сили і згодом знову напасти". Саме тому країни Заходу мають продовжувати та посилювати, у тому числі збройну, підтримку України.

Аслунд додав, що українці чудово розуміють, що триває екзистенційна війна, й у разі програшу вони можуть зникнути як нація. І саме тому вони продовжують боротися, адже вибору немає. Водночас патріотизм українців "набагато більше зосереджений на нації, ніж на будь-якому політичному лідері". Саме тому, упевнений Аслунд, якісь зовнішні заклики до Президента Зеленського «зробити те чи те» не мають сенсу, оскільки "в Україні не Президент вирішує, а все залежить від спільної думки населення".

За його словами, Путін також говорить про екзистенційну війну для Росії, але це не так: "Вона може бути екзистенційною для нього, але не для самої Росії".

Більше детально читайте про оцінювання Андерсом Аслундом фінансово-економічних аспектів війни в матеріалі Укрінформу за посиланням.

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, Британія хоче купити у Німеччини ракети Taurus для своїх збройних сил, а Україні передати більше Storm Shadow.

Аслунд Німеччина Ракета США Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *