З полону РФ вже повернули 2681 українського військового

З полону РФ вже повернули 2681 українського військового 24.01.2024 13:31 Укрінформ У рамках 49 обмінів полоненими між Україною і РФ на батьківщину повернувся 2681 український воїн. Крім того, з РФ повернули і 147 цивільного.

Про це під час засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк, передає кореспондент Укрінформу.

"Мета Координаційного штабу – повернути в Україну всіх і кожного з російського полону. Це стосується і цивільних, і військовополонених. Наразі проведено 49 обмінів і повернуто додому 2828 осіб, з них 2681 – військовий. Повернуто і 147 цивільних осіб. У полоні наразі перебувають більше як 8 тисяч осіб, це де ми знаємо, що це полон. І з цього числа більше 1600 осіб – цивільні", – зазначив він.

За його словами, десятки тисяч людей – це і цивільні, і військовополонені – наразі знаходяться у статусі "зниклий безвісти", тобто, йдеться про пошук особи.

"Якщо брати тенденцію, то з більше 8 тисяч осіб, які перебувають у полоні, підтверджених РФ через МКЧХ – лише більше половини. Інша інформація була отримана тим чи іншим способом – від звільнених полонених тощо", – заявив представник Координаційного штабу.

Таранюк поінформував, що це говорить про те, що є стійка тенденція РФ у порушення всіх норм гуманітарного права не повідомляти і не фіксувати стан полону.

"Відповідно, з тих десятків тисяч людей, які (перебувають – ред.) у стані безвісти зниклих, величезна частина насправді це також полон", – пояснив він.

Як повідомлялося, 3 січня 2024 року в Україну з російського полону повернули понад 230 військових і цивільних.

Фото: Дмитро Лубінець, Телеграм

Війна Військові Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *