Зеленський: Для протистояння ворогу в небі потрібно 120-130 літаків F-16

Зеленський: Для протистояння ворогу в небі потрібно 120-130 літаків F-16 21.05.2024 17:05 Укрінформ Президент Володимир Зеленський вважає, що для протистояння ворогу в небі Україні потрібно 120-130 літаків-винищувачів F-16.

Про це глава Української держави розповів в інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.

«Росіяни застосовують по нам 300 літаків. Нам потрібно хоча б 120-130 літаків F-16, щоб протистояти в небі ворогу», – заявив Зеленський.

Коментуючи повільне надходження західної військової допомоги, зокрема систем ППО та ракет до них, Президент зазначив, що деякі наші сусіди, зокрема Польща, могли б збивати російські ракети на території західної України зі своїх літаків.

«Польські літаки піднімаються і не збивають російські ракети. Чи можуть вони це зробити? Так. Чи це наступ? Напад країни НАТО? Ні. Вони збивають потенційну ракету, яка може підірвати газосховище, з якого газ іде до натівських країн. Вони його захищають? Так. Або вони збивають ракету, яка потенційно може прилетіти на голови цивільних громадян країни-члена НАТО. Вони їх захищають? Так. А збивати ракету, коли вона буде на території Польщі, вже може бути пізно», – розповів Зеленський.

Глава держави додав, що коли ракети летять у напрямку країн НАТО, він відразу передає сигнал польській стороні, іншим країнам, Сполученим Штатам.

За його словами, для того, щоб уможливити збиття російських ракет на заході України з польських літаків, «ми готові працювати, знаходити механізми». «Це питання бажання. Але усі бояться ескалації», – заявив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що вже влітку цього року українські військово-повітряні сили будуть посилені винищувачами F-16.

Фото: ОП

Літак Війна Зеленський F-16

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *