Зеленський подякував Макрону за гармати Caesar та ініціативу «Артилерійська коаліція»

Зеленський подякував Макрону за гармати Caesar та ініціативу «Артилерійська коаліція» 18.01.2024 15:10 Укрінформ Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном, під час якої обговорили оборонні потреби України та двосторонню угоду про безпекові гарантії.

Про це Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

"Провів телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном. Дякую за запуск ініціативи «Артилерійська коаліція» та за оголошене в її межах зобов’язання Франції виготовити для України десятки передових артилерійських систем «Цезар» у 2024 році та боєприпаси до них. Докладно обговорили ситуацію на полі бою та оборонні потреби України, зокрема пріоритетні для включення в наступний військовий пакет допомоги від Франції", – написав Президент.

Він підкреслив, що важливо й надалі посилювати українську систему ППО.

Зеленський подякував за активне сприяння французькому бізнесу, який інвестує та готовий збільшувати інвестиції в Україну, попри війну.

"Розповів про початок підготовки Глобального саміту миру. Важливо залучити якнайширше коло країн до участі в ньому. Доручили політичним і військовим радникам розпочати підготовку майбутнього візиту французького Президента до України та прискорити переговори щодо двосторонньої угоди про безпекові гарантії в межах Вільнюської декларації G7", – додав глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Себастьєн Лекорню заявив, що цьогоріч Франція має виготовити 78 гармат «Цезар» для української армії.

Франція Коаліція Макрон Зеленський Артилерія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *