Зеленський відвідав ракетну групу сил ППО Німеччини: Україна очікує дві-три системи найближчим часом

Зеленський відвідав ракетну групу сил ППО Німеччини: Україна очікує дві-три системи найближчим часом Фото, відео 11.06.2024 19:49 Укрінформ Україна очікує на прийняття позитивного рішення щодо надання їй двох-трьох систем ППО на кшталт Patriot з боку міжнародних партнерів найближчим часом.

Про це під час відвідин 21-ї ракетної групи сил ППО ФРН спільно з федеральним міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом заявив Президент Володимир Зеленський, відповідаючи на питання, коли можна очікувати наступну систему ППО, окрім системи Patriot, яку пообіцяли надати українській державі у Німеччині, передає кореспондент Укрінформу.

Відео: Офіційна сторінка Президента України Володимира Зеленського

«Ми працюємо з партнерами – з США і з деякими іншими європейськими партнерами. Поки що не хочу говорити, з ким із Європи, бо чекаємо на підтвердження саме тих рішень, про які ви запитали. Очікуємо на позитивний результат найближчим часом щодо 2-3 систем», – заявив Зеленський.

Зеленський також подякував Німеччині та німецькому народу за допомогу, яку вони надають Україні.

«Передусім я хотів би подякувати Вам, вашій владі, а також подякувати канцлеру Шольцу за запрошення. Для мене це – велика честь бути сьогодні тут разом з моєю командою, з моєю дружиною, і подякувати Німеччині та її народу за те, що він так нас підтримує з самого початку російського вторгнення в Україну. Дякую Вам за додатковий пакет (допомоги – ред.), пане міністре, який Ви оголосили – (щодо – ред.) посилення нашої ППО, та інші дуже важливі речі, які посилять наших бійців на полі бою», – зазначив Зеленський.

Глава Української держави подякував Німеччині і за передачу системи Patriot Україні – вже третьої за рахунком, передану українцям. За його словами, цією системою німці посилили захист життя громадян України – як військових, так і цивільного населення.

«Я хотів би також подякувати за системи IRIS-T вашого національного виробництва. Вони дуже влучні, дуже якісні. І за те подякувати, що ви нас підтримували цими системами і – дуже важливий аспект – за те, що ви скоротили час щодо виробництва і тренування на цих системах, і вони швидше приходять на нашу землю. Це скорочення часу щодо тренувальної місії наших бійців є для нас дуже важливим, бо сьогодні весь цей час вимірюється життям наших людей. І те, що ви скоротили дні, іноді – тижні – повірте, ми будемо пам'ятати десятиліттями», – запевнив Зеленський.

Глава Української держави подякував усій німецькій команді, яка тренує українських військових.

«Усі задоволені. Мені дуже сьогодні сподобався меседж командора (Пісторіуса – ред.), який сказав: "Ми навчаємо хлопців, вони талановиті, вони до цього працювали на системах ППО радянських часів С-300 тощо, але вони дуже швидко навчаються. І – що дуже важливо – що вони мають досвід, досвід війни, і ми обмінюємося цим досвідом. Ми навчаємо один одного". Це було для мене, як Президента нашої держави, дуже приємно почути», – поінформував Зеленський.

Президент заявив, що у вівторок він спілкувався з українськими захисниками і мав честь нагородити тих хлопців, які мають бойовий досвід.

Володимир Зеленський відвідав ракетну групу сил ППО Німеччини / Фото: Офіс Президента

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *