20 днів у Маріуполі ‒ найкращий документальний фільм за версією премії Оскар 2024 року

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар»

Вид на місто Маріуполь 18 травня 2022 року © Getty Images Автори фільму навесні 2022 року були у Маріуполі, який перебував під постійними російськими обстрілами.

Фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар». Він отримав звання найкращої документальної стрічки року.

«Це перший «Оскар» в українській історії. Для мене ‒ це велика честь. Але я, імовірно, перший режисер, який хотів би ніколи не зняти свій фільм. Я хотів би обміняти нагороду на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, не окуповувала наші міста і не вбивала українців. Я обміняв би «Оскар» на звільнення всіх полонених, яких утримує Росія.

Але я не можу змінити минуле. Однак ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоб правда перемогла і люди з Маріуполя, і ті, хто віддали своє життя за Україну, ніколи не були забуті.

Кіно формує історії, а історії створюють спогади. Дякую усім. Слава Україні» ‒ сказав Чернов під час урочистої церемонії.

Скріншот з відео

Картину «20 днів у Маріуполі» Чернов створив разом із фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василисою Степаненко. У травні 2023 року за свою роботу творці фільму здобули Пулітцерівську премію.

Вони стали останніми міжнародними журналістами, які продовжили роботу в оточеному Маріуполі і зафіксували кадри, що облетіли безліч світових ЗМІ і стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Через 20 днів команді вдалося залишити місто та вивезти відзнятий матеріал, з якого вийшло змонтувати фільм. У травні цього року за свою роботу творці фільму здобули Пулітцерівську премію.

Зруйнований росіянами Маріуполь уже майже два роки перебуває в окупації. В український інформаційний простір потрапляє мало інформації про життя його мешканців та функціонування інфраструктури. Однак помітно, що Росія намагається створити картину відновлення міста. На кістках. Навіщо це потрібно країні-терористці, пояснив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Анатолій Бондарчук у статті для ZN.UA «ОКУПОВАНІ. Як і навіщо Росія «відновлює» Маріуполь».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *