Голос Sky ChatGPT 4o – використання голосу призупинили через схожість зі Скарлетт Йоганссон

З нової версії ChatGPT прибрали голос, схожий на Скарлетт Йоганссон

Скарлетт Йоганссон обурилася схожістю голосу чат-бота з її © EPA-EFE/MOHAMMED BADRA Акторка зізналася, що була «шокована і зла», коли почула його.

Компанія OpenAI на якийсь час прибрала один із голосів нової версії чат-бота ChatGPT. Йдеться про голос Sky, який у багатьох користувачів соцмережі викликав асоціацію з героїнею фільму “Вона” – штучним інтелектом на ім’я Саманта, який озвучила Скарлетт Йоганнсон.

«Ми чули численні питання про те, як ми вибирали голоси для ChatGPT, особливо для Sky. Ми працюємо над тим, щоб призупинити використання Sky, доки ми вирішуємо ці питання», – заявили в OpenAI.

Як повідомляє NBC News, сама Йоганссон 20 травня заявила про те, що компанія використала «лякаюче схожий» на неї голос для нової версії чат-бота, ChatGPT 4o. Вона також додала, що відмовила у використанні свого голосу.

«У вересні минулого року я отримав пропозицію від Сема Альтмана, який хотів найняти мене для озвучення поточної системи ChatGPT 4.0. Він сказав мені, що, на його думку, озвучивши систему, я зможу подолати розрив між технологічними компаніями та творчими людьми та допомогти користувачам почуватися комфортно в умовах сейсмічного зсуву, що стосується людей та штучного інтелекту. Він сказав, що, на його думку, мій голос втішатиме людей», – заявила Йоганссон.

Вона додала, що «після довгих роздумів та з особистих причин» відмовилася від пропозиції. «Дев’ять місяців по тому мої друзі, сім’я та широка публіка відзначили, наскільки найновіша система під назвою Sky схожа на мене», – додала актриса.

В OpenAI заявили про те, що Sky не замислювався як «імітація» голосу Йоганнсон і що він був записаний професійним актором, як і інші голоси нової версії системи. Імена акторів не розголошуються з міркувань безпеки.

За словами Йоганссон, за два дні до запуску ChatGPT 4.0 Альтман зв’язався з її агентом із проханням переглянути рішення актриси.

«Коли я почула демо, я була шокована, розгнівана і не вірила в те, що Альтман використовуватиме голос, який настільки схожий на мій, що мої найближчі друзі та агентства новин не могли помітити різниці», — йдеться в заяві Йоханссон.

Вона також додала, що сам Альтман натякнув на те, що подібність голосу не є випадковістю, опублікувавши у Х повідомлення з єдиним словом, «вона». За словами Йоганссон, це посилання на фільм, в якому вона озвучила систему штучного інтелекту.

У відповідь на прохання про коментар Альтман заявив, що Sky не повинен був бути схожим на голос Йоганссон і був обраний задовго до того, як він звернувся до актриси.

«Ми обрали актора, який озвучує голос Sky, до того, як звернулися до Йогансон. З поваги до Йоганссон ми призупинили використання голосу Sky у наших продуктах. Ми вибачаємося за те, що не змогли провести більш успішну комунікацію», – додав Альтман.

Раніше вчені з Гронінгенського університету (Нідерланди) створили детектор сарказму на основі штучного інтелекту.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *