Тіні забутих предків Сергія Параджанова показали на фестивалі російського кіно у Франції

До програми фестивалю російського кіно пам'яті Навального включили «Тіні забутих предків»

“Тіні забутих предків” показали на фестивалі російського кіно © кадр з к/ф Фестиваль проходить у двох містах Франції.

У програмі фестивалю російського кіно, присвяченого Алєксєю Навальному, який проходить у Франції, показують фільм українського режисера вірменського походження Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», знятий за повісті Михайла Коцюбинського. Про це свідчить афіша, яка розміщена на сайті події.

Там зазначається, що фестиваль відбувається з 7 по 17 березня у двох французьких містах: Парижі та Таверні. Організатори закликають глядачів «відкрити чи наново відкрити найкраще з російського кіно».

«Ми вважаємо за необхідне, навіть у ці смутні часи і незважаючи на насильство з боку можновладців, продовжувати захищати та пропагувати російську культуру, особливо у сфері кіно», – заявили організатори. Вони також закликали глядачів відвідати покази у кінотеатрах-партнерах, а також «вшанувати пам’ять Отара Іоселіані та Сергія Параджанова».

Отар Іоселіані – грузинсько-французький режисер, який емігрував до Франції через радянську політику.

10 березня у кінотеатрі Le Balzac відбувся показ фільму «Тіні забутих предків».

«Це перший шедевр Параджанова. Ось він, радянський плавильний котел у найкращому вигляді. Немає нічого кращого за вірменина з Грузії, який здобув освіту в Москві, який воскрешає зниклий український світ», – йдеться в описі фільму на сайті фестивалю.

До програми фестивалю увійшли як радянські, так і російські фільми, зокрема про сучасну Росію. 13 березня у рамках події відбувся круглий стогін на тему «Як можна бути росіянином сьогодні».

Параджанов зняв «Тіні забутих предків» 1964 року. Стрічка принесла режисеру міжнародне зізнання. Зокрема, 39 міжнародних нагород, 28 призів на різних кінофестивалях (з них 24 – гран-прі).

Прем’єра фільму відбулася 4 вересня 1964 року у кінотеатрі «Україна». Тут відбулася акція протесту: творча інтелігенція публічно засудила політичні репресії, що відбувалися в Україні.

У червні 1966 р. з’явилася Постанова ЦК КПУ «Про серйозні недоліки в організації виробництва кінофільмів на Київській кіностудії ім. Довженка». Зокрема, критика стосувалася стрічок «Джерело для спраглих» (автор сценарію Іван Драч, режисер Юрій Іллєнко), «Звірте свій годинник» (Ліна Костенко, Юрій Ілляшенко), сценарію фільму «Київські фрески» (Сергій Параджанов).

1973 року радянська влада звинуватила Сергія Параджанова в «українському націоналізмі та гомосексуалізмі» і засудила на 5 років таборів суворого режиму.

Цього року Національна комісія з реабілітації за поданням Українського інституту національної пам’яті (УІНП) реабілітувала режисера.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *