Аміак навчилися виробляти дешевше та безпечніше

З'явився більш екологічний та дешевий метод виробництва аміаку

© oleksii.chumachenko / depositphotos Аміак є одним із найшкідливіших хімікатів для атмосфери. Його використовують у добривах, барвниках, вибухових речовинах та багатьох інших продуктах.

Інженери Чиказького університету розробили новий, більш екологічний і дешевий метод виробництва аміаку, пише Phys.org.

Процес, який назвали літієвим синтезом аміаку, поєднує газоподібний азот і рідину, що донує водень, наприклад етанол, із зарядженим літієвим електродом. Замість розколювання молекули азоту під впливом високої температури та тиску атоми азоту приліплюються до літію, а потім з’єднуються з воднем, утворюючи молекулу аміаку.

Реакція працює за низьких температур, а також є регенеративною, відновлюючи вихідні матеріали при кожному циклі виробництва аміаку.

“Підхід, заснований на використанні літію, відомий давно. Але ми зробили його досить ефективним та селективним, щоб досягти економічно вигідних цілей”, – пояснюють вчені.

Новий підхід здатен знизити вартість “зеленого” виробництва аміаку на 60% – до 450 доларів за тонну, кажуть вчені. Процес у модульному реакторі можна зробити ще екологічнішим, якщо живити його електроенергією від сонячних батарей або інших відновлюваних джерел.

Крім того, новий метод виробництва аміаку може допомогти у розвитку застосування водню як палива для автомобілів: аміак може бути безпечним транспортувальником водню.

Раніше повідомлялося, що вчені перепрограмували бактеріальні клітини на мініатюрні «фабрики», здатні синтезувати нові речовини.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *