Будівництво пірамід стало зрозумілішим – знайдено річку для транспортування вантажу

Як древнім єгиптянам вдалося збудувати величезні піраміди: знайдено підказку

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Знайдено русло річки, яка могла допомагати у транспортуванні будівельних матеріалів.

Учені виявили похований рукав річки Ніл, який колись протікав поряд із понад 30 пірамідами в Єгипті, що потенційно може розкрити таємницю того, як стародавні єгиптяни перевозили масивні кам’яні блоки для будівництва, пише The Guardian.

Згідно з дослідженням, рукав річки завдовжки 64 км, що протікав у Гізі, був захований під пустелею та сільськогосподарськими угіддями протягом кількох тисяч років.

Існування річки могло б пояснити, чому 31 піраміду побудували ланцюжком вздовж нині негостинної пустельної смуги в долині Нілу.

Смуга біля стародавньої єгипетської столиці Мемфіса включає Велику піраміду Гізи, піраміди Хафри, Хеопса і Мікеріна.

Археологи тривалий час припускали, що давні єгиптяни могли використовувати водний шлях для переміщення гігантських будівельних матеріалів.

«Але ніхто не був упевнений у розташуванні, формі, розмірі чи близькості цього водного шляху до фактичного місця розташування пірамід», – сказала провідний автор дослідження Еман Гонейм з Університету Північної Кароліни (США).

Щоб нанести на карту рукав річки, який назвали Ахрамат («піраміди» арабською), міжнародна група дослідників використовувала радіолокаційні супутникові знімки.

Радар дав ученим можливість проникати під поверхню піску та робити знімки прихованих об’єктів, включно із похованими річками та стародавніми спорудами.

За словами Гонейм, річка могла відіграти ключову роль у транспортуванні величезних будівельних матеріалів та працівників.

Раніше єгипетські археологи за допомогою методу дистанційного зондування виявили L-подібну споруду під землею на західному цвинтарі Гізи, де поховані члени сімей правителів Стародавнього Єгипту та високопосадовці. Це може бути входом до підземного об’єкта, припустили фахівці.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *