Чи є життя на Марсі – Perseverance знайшов на Червоній планеті незвичайну породу – фото

Найкраще свідчення існування життя: що виявив Perseverance на Марсі

Perseverance вже міг знайти сліди життя на Марсі © NASA Матеріал зберігається у трубках для зразків, які зібрав марсохід.

Провідні дослідники місії Perseverance вважають, що марсохід уже зібрав важливий матеріал, який може підтвердити життя в минулому Червоної планети. Він може зберігатись як у трубках, які ровер скинув на Марсі, так і всередині марсоходу, повідомляє Space.com.

Відкриття, які Perseverance вже зміг зробити, лише посилюють необхідність повернення зібраних зразків на Землю. Тоді їх можна буде доставити до лабораторії для детального аналізу.

Кеннет Фарлі з Каліфорнійського технологічного інституту, науковий співробітник програми Perseverance звернув увагу на зразок, який отримав назву Lefroy Bay. Він розповів про нього Групі аналізу позаземних матеріалів (ExMAG). У цьому зразку, зібраному марсоходом, було виявлено гідратований кремнезем.

Тому вчені ставлять питання, на яке поки що немає відповіді. Чи може Lefroy Bay зберегти ознаки життя, яке існувало у минулому Марса?

«Зразок Lefroy Bay та два інші зразки того ж блоку Margin Unit – знаходяться на борту Perseverance. Зразки Margin Unit містять велику кількість карбонатів та кремнезему, що ясно вказує на домінуючу роль рідкої води у їхньому формуванні», – заявив Фарлі.

Але поки що невідомо, чи це були поверхневі води озера чи ґрунтові води. За словами Фарлі, вони можуть бути потенційно населеним середовищем віком 3,4 мільярда років.

Фарлі зазначив, що ці зразки містять фази, які на Землі дуже корисні для встановлення «палеоекологічних» умов, а також можуть зберігати біосигнатури. «Таким чином, ці зразки є виключно важливими для повернення на Землю для подальшого вивчення», — додав учений.

Perseverance здійснив посадку на Марсі в лютому 2021 року і з того часу подолав близько 27 кілометрів на поверхні планети. Його основне призначення – пошук слідів життя, яке могло існувати на Червоній планеті.

Раніше марсохід Curiosity вивчив гірські породи, що розташовуються на дні висохлого озера на Марсі, та виявив умови, які, ймовірно, були придатними для життя. Але вони існували на Червоній планеті мільярди років тому.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *