Дошка для серфінгу – така форма могла бути у ранніх галактик, заявили вчені

На що були схожі стародавні галактики у молодості: дослідження

© esahubble.org Дослідження форм галактик допомагає зрозуміти те, як вони формувалися.

Молоді галактики в ранньому Всесвіті були витягнутими, і деякі з них нагадували дошки для серфінгу, а інші – аквапалки для басейну: вони формувалися вздовж ниток космічного павутиння, а потім, зливаючись з іншими маленькими галактиками, створювали галактичні диски, з’ясували вчені на основі даних, зібраних за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» (JWST), передає Space.com.

«Приблизно від 50 до 80% галактик, які ми вивчали, здаються сплюснутими у двох вимірах», – сказав Вірадж Пандья, астроном із Колумбійського університету.

Відкриття зроблено з використанням матеріалів однієї із програм телескопа JWST, яка називається CEERS (Cosmic Evolution Early Release Science). Завдання програми – дослідити найстаріші галактики та період від 600 мільйонів років після Великого вибуху до 6 мільярдів років потому, протягом якої галактики, які ми бачимо сьогодні, формувалися та розвивалися: від спіралей, таких як Чумацький Шлях та Андромеда, до гігантських еліптичних моделей, таких як M87.

Нові результати CEERS показують, що ієрархічні злиття, коли менші галактики зливаються з більшими вздовж згаданих вище космічних ниток, є ключем до розуміння цих різноманітних форм галактик.

Тим часом вчені знайшли черговий доказ того, що вік Всесвіту може бути не таким, як наразі прийнято вважати (13.8 млрд років).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *