Епохи Землі – геологи не визнали антропоцен

Геологи не підтримали ідею

Антропоцен все ще не визнаний офіційною епохою на геохронологічній шкалі Землі, хоча вплив людини на планету вже досить відчутний. © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Проте рішення будуть оскаржувати, тому антропоцен все ще може з’явитися на геохронологічній шкалі.

“Антропоцен”, яким деякі називають епоху незворотного впливу людини на планету, не отримав права стати офіційним поняттям на геохронологічній шкалі Землі: проти цього проголосувала більшість членів Міжнародної підкомісії зі стратиграфії четвертинного періоду (SQS) після 15 років обговорень та досліджень. Однак деякі вчені збираються оскаржити це рішення, пише Nature.

Голова SQS, палеонтолог Ян Заласевич з Університету Лестера (Велика Британія), та один із заступників голови групи, стратиграф Мартін Хед з Університету Брока у Сент-Катаріні (Канада) попросили анулювати результати голосування. Вони стверджують, що під час голосування було порушено правила зі статуту Міжнародної комісії зі стратиграфії.

Успішне голосування могло покласти край нинішній епосі голоцену, яка триває з моменту закінчення останнього льодовикового періоду 11,700 років тому, і дати старт антропоцену, починаючи з 1952 року. Саме тоді плутоній, отриманий в результаті випробувань водневої бомби, виявили на дні озера Кроуфорд біля Торонто – місця, обраного деякими геологами як доказ впливу людини на Землю.

Серед інших ознак впливу людини на Землю – мікропластик, пестициди та продукти горіння викопного палива.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *