Годинник судного дня зупинили – прогнози вчених невтішні

Годинник Судного дня зупинився на позначці 90 секунд до опівночі

© Bulletin of the Atomic Scientists Цього року годинник вирішили не переводити.

Стрілки годинника Судного дня не переводитимуть в цьому році. Символічний зворотний відлік до вимирання планети, залишився на позначці 90 секунд до опівночі. Про це повідомляє заснований Альбертом Ейнштейном американський журнал Bulletin of the Atomic Scientists (“Вісник вчених-атомників”).

На думку вченої ради журналу, така близькість до кінця світу обумовлена різними глобальними загрозами, які зараз існують у світі. Серед них війна, яку Росія розв’язала проти України, погіршення ситуації щодо скорочення ядерних озброєнь, кліматична криза і штучний інтелект.

У заяві «годинника Судного Дня» йдеться: “Зловісні тенденції продовжують вказувати світові на глобальну катастрофу. Війна в Україні, а також поширена і зростаюча залежність від ядерної зброї збільшують ризик ядерної ескалації. Китай, Росія та США витрачають величезні суми на розширення чи модернізацію своїх ядерних арсеналів, збільшуючи постійну небезпеку ядерної війни через помилку чи прорахунок. У 2023 році на Землі був найспекотніший рік за всю історію спостережень: масштабні повені, лісові пожежі та інші катастрофи, пов’язані з кліматом, торкнулися мільйонів людей по всьому світу. Тим часом швидкий і тривожний розвиток наук про життя та інші революційні технології прискорився, тоді як уряди робили лише слабкі зусилля, щоб їх контролювати […] Але світ можна зробити безпечнішим. Годинник може відійти від півночі”.

Нагадаємо, минулого року стрілки годинника перевели на 10 секунд вперед до опівночі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *