Мінерал колтан – нові родовища знайдені у Кенії

У Кенії вперше виявили родовища колтану – цінного мінералу для електроніки

© depositphotos/marcodibenedetto85 Рідкісний мінерал використовується у виробництві акумуляторів для електромобілів, мобільних телефонів та інших електронних пристроїв.

Кенія виявила перші родовища цінного мінералу колтану, повідомив міністр гірничодобувної промисловості Салім Мвур’я, передає ВВС.

Родовища мінералу виявлено у шести округах країни, але їхні обсяги ще не визначені. Наразі проводять наземну перевірку.

Очікується, що нові джерела створять більше робочих місць та розширять гірничодобувну промисловість Кенії. За даними Національної торгово-промислової палати Кенії (KNCCI), на частку гірничодобувної промисловості припадає менше 1% ВВП Кенії, але її потенціал може досягати 10%.

Жителям округу Ембу на сході Кенії, одного із шести округів із запасами цього мінералу, порадили зберегти свою землю.

“Тут знайдено дорогоцінний мінерал, і якщо ви хочете отримати прибуток, вам не слід продавати свою землю”, – заявив член парламенту округу Небарт Муріукі.

На даний момент понад 70% світових запасів колтану володіє Демократична Республіка Конго, що десятиліттями розпалювало жорстокі конфлікти на сході країни.

Ціна колтану залежить від того, скільки в ньому танталу – у середньому 48 доларів за кілограм рідкої руди.

До слова, в Україні зосереджено поклади корисних копалин, які входять до переліку критичних для ЄС, США та Канади. Серед них: літій, титан та рідкісноземельні елементи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *