Магнітні бурі у лютому 2024 – 12, 13 та 14 лютого Землю накриє магнітна буря

Знову на кілька днів: Землю накрила затяжна магнітна буря

Землю накрили магнітні бурі © NOAA Обурення посилюватимуться.

Сонце наближається до піку своєї активності, тому воно все частіше випускає потужні спалахи. Нещодавно на зірці з’явилася гігантська пляма, яку можна було побачити навіть із Марса. Вона стала джерелом кількох потужних спалахів та корональних викидів маси.

Так, 10 лютого пляма стала джерелом спалаху, який викличе магнітні бурі на Землі, повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather.

Дані сайту Meteoagent свідчать, що магнітна буря накрила нашу планету 12 лютого і затягнеться до 14 лютого. При цьому обурення геомагнітного поля посилюватимуться. Якщо 12 лютого К-індекс перевищив 5, то 13 лютого К-індекс перевищить 6.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *