Магнітні бурі у січні 2024 – на Сонці стався подвійний спалах, 25 січня Землю накриє магнітна буря

На Сонці стався подвійний спалах: Землю накриє магнітна буря

На Сонці стався подвійний спалах © Solar Dynamics Observatory Потік заряджених частинок мчить до нашої планети.

На Сонці стався незвичайний подвійний спалах, який уже встиг викликати проблеми на Землі. Але цим не обмежилося, очікується, що корональний викид маси, який його супроводжував, досягне нашої планети 25 січня та викличе магнітну бурю, повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather.

Магнітна буря буде слабкою, категорії G1.

Як зазначає ресурс, вранці 23 січня дві плями на Сонці, AR3559 та AR3561, одночасно випустили спалахи. При цьому плями знаходяться на відстані 500 тисяч кілометрів одна від одної. Комбінована сила двох викидів досягла категорії М1, тобто спалах був середньої сили.

Такі події називаються “симпатичними сонячними спалахами”. Вони виникають майже одночасно у різних активних областях не випадково, а внаслідок якогось фізичного зв’язку. Статистичний аналіз таких спалахів у 2002 році довів, що вони реальні та пов’язані магнітними петлями у сонячній короні. Ще більш масштабне 40-річне дослідження симпатичних спалахів показало, що пари можуть бути розділені більш ніж на 90 градусів за широтою.

Спалах, який стався 23 січня, призвів до короткострокового відключення короткохвильового радіозв’язку над Австралією та Індонезією.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше індійські вчені заявили про те, що пік сонячної активності настане набагато раніше, ніж очікувалося. Згідно з новим прогнозом, чекати його слід уже у січні 2024 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *