Надзвуковий літак X-59 – у NASA розповіли, коли він літатиме

У США представили надзвуковий літак X-59

© NASA Для того, політ був тихішим, довелося сильно модифікувати конструкцію літака.

Агентство NASA та збройова компанія Lockheed Martin офіційно представили експериментальний надзвуковий літак X-59, який призначений для комерційних подорожей і зможе розвивати швидкість до 1,5 тисяч км/год.

Його ключовою особливістю порівняно з літаками-попередниками є значно менша гучність звукового удару, яку видає літак під час подолання звукового бар’єру. Інші судна, досягаючи надзвукової швидкості, видають гучний, схожий на вибу. Замість нього X-59 при досягненні швидкості звуку буде видавати лише «тихий стукіт», йдеться у заяві NASA.

Літак є частиною місії Quesst, метою якої є мінімізація часу в дорозі по пересіченій місцевості завдяки можливості надзвукового польоту над сушею. США заборонили надзвукові польоти над суходолом для невійськових потреб у 1973 році через стурбованість громадськості звуковими ударами над населеними пунктами.

Для того, щоб зробити політ набагато тихішим, інженерам довелося сильно модифікувати конструкцію подібних йому літаків. Наприклад, спеціалісти значно подовжили носову частину, через що кабіна виявилася «відсунута» від носа X-59. Через таку конструкцію кабіна виявилася позбавлена переднього лобового скла, тому пілоти використовуватимуть технологію eXternal Vision System (XVS) – систему зовнішнього бачення, що дає змогу за допомогою камери передавати зображення попереду літака на екран у кабіні.

До кінця цього року літак має здійснити тестові польоти над житловими районами, щоб фахівці могли оцінити, як люди на землі реагують на гучність звукового удару. Лише після цього NASA передасть дані регулюючим органам, зокрема Федеральному управлінню цивільної авіації для отримання дозволу на комерційні польоти.

Нагадаємо, США офіційно перенесли дату повернення астронавтів на поверхню Місяця з 2025 на 2026 рік. Відповідну заяву зробив голова NASA Білл Нельсон. За його словами, перенесення пов’язане з «технічними проблемами та затримками».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *