Навчити рахувати вдалося ворон – результати дослідження

Ворони здатні рахувати: результати наукового експерименту

© unsplash.com/veronicadu Інтелект ворон, як і інших тварин – все ще величезне поле для досліджень, кажуть вчені.

Ворони здатні не лише рахувати вголос до чотирьох, а й зіставляти кількість своїх каркань із цифрою, яку їм показують, повідомили вчені з Тюбінгенського університету в Німеччині за результатами проведеного дослідження, передає CNN.

«Люди не мають монополії на такі навички, як чисельне мислення, абстракція, виробництво інструментів та планування», – коментує результати дослідження Хізер Вільямс, професор біології з Коледжу Вільямса в Массачусетсі.

Вчені дресирували трьох чорних ворон протягом понад 160 занять. У ході тренувань птахам потрібно було вивчити асоціації між серією зорових та слухових сигналів від 1 до 4 та видати відповідну кількість каркань. Візуальний сигнал може виглядати як яскраво-синя цифра, а відповідний йому звук може являти собою півсекундний барабанний дріб.

Ворона мала каркати стільки ж, скільки зазначено в сигналі – три каркання для сигналу з цифрою 3 – протягом 10 секунд після того, як вона побачить і почує сигнал. Коли птахи переставали рахувати і каркати, вони клювали кнопку “введення” на сенсорному екрані, яка давала їм сигнали, що підтверджують, що вони закінчили. Якщо птахи правильно порахували, вони отримували частування.

Виявилося, що в міру продовження подачі сигналів воронам потрібно більше часу, щоб реагувати на кожен сигнал. Час їхньої реакції зростав у міру того, як «наближалося більше вокалізацій»: учені припускають, що ворони планували кількість каркань, які вони збиралися зробити, перш ніж відкриють дзьоби.

Дослідники змогли навіть визначити, скільки криків птаха планувала зробити, після того, як звучав її перший крик – тонкі акустичні відмінності, які показали, що ворони знали, на яке число вони дивляться, і синтезували інформацію.

“Вони розуміють абстрактні числа… і потім планують заздалегідь, узгоджуючи свою поведінку з цим числом”, – наголошує Вільямс.

Попередні дослідження довели, що рахувати в тому чи іншому форматі вміє багато тварин, зокрема шимпанзе, щури, жаби, риби і навіть мурахи. Але на даному етапі вважається, що не всі тварини роблять це свідомо.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *