Нові ліки можуть створити за допомогою бактерій Pendulisporaceae

Знайдено нові бактерії, які можуть допомогти у розробці ліків

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Мікроорганізми можуть стати джерелом нових препаратів для лікування, зокрема, онкологічних захворювань і вірусних інфекцій.

Учені з Інституту Гельмгольця фармацевтичних досліджень Заарланда (HIPS) виявили раніше невідоме науці сімейство бактерій, яке має особливо високий потенціал для виробництва фармацевтичних речовин, пише Phys.org.

Нове сімейство складається з чотирьох представників бактерій Pendulisporaceae і стало восьмим у загоні міксобактерій. Нові штами виявили у ґрунті Філіппін та Замбії.

Pendulisporaceae морфологічно відрізняються від усіх раніше відомих міксобактерій і характеризуються поведінкою спороутворення, яку дослідники раніше спостерігали в інших бактерій, стрептоміцетів.

«Pendulisporaceae мають морфологічні особливості стрептоміцетів, але філогенетично вони явно належать до міксобактерій. Ця комбінація є унікальною», – коментує мікробіолог Рональд Гарсія.

Деякі молекули, отримані за допомогою нових бактерій, продемонстрували в лабораторних умовах активність проти бактеріальних та грибкових патогенів, а також противірусні властивості. У найближчі роки вчені HIPS планують детальніше вивчити Pendulisporaceae та запропонувати на їхній основі нові речовини для розробки ліків.

Раніше інша група вчених з’ясувала, що деякі ліки-неантибіотики здатні вбивати бактерії.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *