Парад планет червень 2024 – у нічному небі можна буде побачити Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун та Уран

Шість світів вишикуються в ряд: жителі Землі зможуть побачити рідкісний парад планет

У нічному небі можна буде побачити парад планет © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Це станеться вже на початку червня.

Жителі Землі зможуть побачити рідкісне небесне явище: парад одразу шести планет Сонячної системи. Як повідомляє Science Alert, 3 та 4 червня у нічному небі з’являться Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун та Уран.

Видання зазначає, що не можна буде побачити лише Венеру.

Відразу кілька планет з’являються в нічному небі дуже рідко, і що більше планет, то рідше такі “зустрічі” трапляються. Будь-яка одночасна поява в небі від трьох до семи планет називається парадом. З’єднання п’яти чи шести планет відоме як велике вирівнювання, але вирівнювання п’яти планет зустрічається значно частіше, ніж шести.

Зазвичай паради планет зображують на малюнках і графіках як строгу лінію, в яку вони наче вишикувалися. Але нічого подібного насправді не відбувається.

Парад планет відбувається через те, що всі вони обертаються довкола Сонця приблизно в межах однієї площини, яка називається екліптикою. Таке положення пов’язане з тим, як формуються зірки та планети навколо них. Зірка-немовля починає обертатися в хмарі матеріалу, а хмара навколо неї перетворюється на диск, який живить світило. Планети утворюються з матеріалу, що залишається.

Тобто періодично планети опиняються на одній стороні від Сонця в міру того, як рухаються навколо нього. Тому іноді їх можна побачити одночасно на нічному небі.

Саме це і станеться на початку червня, побачити планети можна буде приблизно за годину до світанку. При цьому Меркурій, Марс, Юпітер і Сатурн можна буде роздивитися неозброєним оком. Нептун і Уран є занадто далекими і занадто тьмяними для цього, тому для спостережень за ними необхідний бінокль або телескоп.

Star Walk

Star Walk

Парад цих планет можна буде спостерігати ще кілька разів протягом найближчих років: 28 серпня 2024 року і 18 січня 2025 року.

А 28 лютого 2025 року на нас чекає ще одне вражаюче видовище: парад семи планет Сонячної системи.

Раніше астрономи розповіли, що до Землі летить нова яскрава планета. Мабуть, її можна буде побачити неозброєним оком уже цієї осені.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *