Планета, яка тане зсередини – вчені розповіли про незвичайне відкриття

Тане зсередини: вчені виявили незвичайну планету, що світиться червоним

На поверхні планети вивергається безліч вулканів © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Планета покрита діючими вулканами.

Вчені виявили екзопланету, де розташовується така кількість вулканів, що вона світиться червоним світлом. За словами дослідників, нічого подібного ніколи ще не спостерігалося і для підтвердження існування нового світу потрібні подальші спостереження, повідомляє Live Science.

Планета одержала позначення TOI-6713.01. Вона знаходиться в планетній системі і є найближчою до своєї зірки із трьох небесних тіл. Три планети обертаються навколо помаранчевого карлика на відстані 66-ти світлових років від нас. Кам’яниста планета трохи більша за Землю і здійснює оберт навколо світила віком п’ять мільярдів років кожні 2,2 дні.

Спостереження телескопа TESS показали, що планета покрита лавою сотень вулканів, які вивергаються на її поверхні. Температура її поверхні перевищує 2300 градусів за Цельсієм.

За словами астрономів, сусідні планети поступово змінили орбіту TOI-6713.01, вона стала овальною, а не круглою. TOI-6713.01 постійно притягується та штовхається гравітацією двох сусідніх планет та їхньої центральної зірки, створюючи те, що астрономи називають «ідеальним приливним штормом». Він викликає постійне тертя та вироблення тепла всередині планети, яке вивільняється постійними виверженнями вулканів.

Раніше цього року астрономи знайшли схожу на Землю планету, яка може бути заселеною.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *