Погода та клімат Землі стануть зрозумілішими завдяки місії NASA Prefire

Як працює погода на Землі: нова місія NASA обіцяє покращити наше розуміння

© NASA Супутники CubeSat спостерігатимуть з орбіти за кліматичними процесами на полюсах нашої планети.

Американське космічне агентство NASA запустило на орбіту Землі перший із двох супутників місії Prefire для кліматичних досліджень Арктики та Антарктиди, передає CNN.

Супутник розміром із коробку з-під взуття полетів на борту ракети Rocket Lab Electron зі стартового комплексу Rocket Lab у Махії (Нова Зеландія) та успішно влаштувався на орбіті.

У рамках місії Prefire вчені планують покращити наше розуміння того, як водяна пара, хмари та інші елементи земної атмосфери утримують тепло і не дозволяють йому випромінюватись у космос.

NASA розраховує на те, що зібрані дані дозволять більш точно прогнозувати вплив кліматичної кризи на рівень моря, погоду, сніговий та крижаний покриви.

Найбільш інтенсивно Земля поглинає енергію Сонця у тропічних регіонах. Далі ця енергія переміщується до полюсів, де тепло випромінюється вгору в космос. Більшість цього тепла припадає на далекі інфрачервоні хвилі і ніколи раніше систематично не вимірювалася, кажуть у NASA.

Місія Prefire передбачає спільну роботу двох супутників CubeSat, оснащених спеціалізованими мініатюрними тепловими датчиками. Дату запуску другого супутника обіцяють оголосити найближчим часом.

Обидва супутники працюватимуть на асинхронних навколополярних орбітах, проходячи над певною точкою в різний час і дивлячись на ту саму область з різницею в кілька годин. Це має дозволити супутникам збирати дані про явища, які відбуваються протягом короткого часу і потребують частих вимірювань – наприклад, як кількість хмарного покриву впливає на температуру поверхні Землі під ним.

Тим часом нове дослідження міжнародної групи вчених показало, що магнітне поле Сонця виникає набагато ближче до його поверхні, ніж вважалося раніше, і це відкриття може покращити прогнози магнітних бур.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *