Річка Колорадо не досягає моря – вчені розповіли, чому так відбувається

Дуже погані новини: одна з найдовших річок світу більше не досягає моря

Річка Колорадо більше не досягає моря © NASA І вчені знають, кого звинувачувати.

Річка Колорадо – мабуть, один із найвідоміших символів Північної Америки – вже не досягає моря. Річка протікає через Скелясті гори та Великий каньйон, але рівень води у ній опустився до рекордно низького. Щоб зрозуміти, чому так сталося, вчені детально розглянули причини, через які річка вичерпується, пише IFLScience.

Довжина річки Колорадо становить приблизно 2300 км, вона вважається найважливішим джерелом води для 40 мільйонів чоловік. Крім того, її води відіграють вирішальну роль для двох мільйонів гектарів орних земель.

Потік води у річці скоротився на 20% за сторіччя, і це може мати дуже серйозні наслідки.

Основні причини, через які річка Колорадо не досягає дельти у Каліфорнійській затоці, вже відомі. Це зміни клімату, мегапосуха, що триває, а також надмірне використання вод річки.

Науковці вирішили скласти перший повний водний бюджет річки Колорадо, щоб надати інформацію про те, як зупинити надмірне використання вод. Щоб розрахувати водний баланс річки, команда провела докладний аналіз середньорічного водокористування та втрат води в період з 2000 до 2019 року, а також конкретних видів використання, які цьому сприяли.

Важливо, що сюди включили всі прямі види використання води людиною, наприклад, побутове та сільгосп використання, а також непрямі втрати – випаровування з водойм. Дослідники також включили фактори, які раніше не враховувалися, такі як споживання води в Мексиці, оскільки Колорадо протікає не лише територією США, а також споживанням річки Хіла, яка живить Колорадо.

І ці результати показали головного винуватця виснаження річки – сільське господарство. «Вода, що споживається у сільському господарстві, втричі перевищує всі інші прямі види використання разом узяті», — пишуть автори дослідження.

Іригація у сільському господарстві є особливою проблемою. На неї припадає 74% прямого використання людиною води річок, а й більше половини загального споживання води. І більше половини цієї води використовувалися для поливу культур, які потім йшли на корм худобі.

Команда підрахувала, що щорічно з річки споживається в середньому 23,7 мільярдів кубічних метрів води, перш ніж вона досягає дельти. Щоб уникнути нестачі води, вони рекомендують скоротити споживання води у верхньому та нижньому басейнах річки приблизно на 22–29%. І це має допомогти просто стабілізувати рівень води у водосховищі. І споживання потрібно буде скоротити ще більше до 2050 через зміни клімату.

Раніше вчені заявили, що морські хвилі тепла стануть звичайним явищем в Арктиці. Вони з’являються у відповідь вищі викиди парникових газів, пов’язані з діяльністю людини.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *