Рослини, які зібрав Дарвін, вперше покажуть публічно

Гербарій, зібраний Чарльзом Дарвіном, вперше за 200 років покажуть публіці

© University of Cambridge Засушені рослини зберігаються в архіві Кембриджського університету.

Зразки рослин, зібрані британським натуралістом Чарльзом Дарвіном під час подорожі на кораблі “Бігль” у 1830-х роках, вперше майже за 200 років представлять публіці, пише The Guardian.

Ці рідкісні екземпляри Дарвін відправляв з подорожі своєму вчителю та другу, професору Джону Стівенсу Хенслоу – засновнику ботанічного саду Кембриджського університету.

Дарвін, який вивчав теологію у Кембриджі, тричі прослухав курс ботаніки Хенслоу. Після цього Хенслоу порекомендував замість себе 22-річного Дарвіна капітану “Бігля” Роберту Фіцрою, який у 1831 році шукав для експедиції натураліста.

Протягом подорожі Дарвін справно відправляв зразки рослин своєму наставнику.

Хенслоу на той час активно формував колекцію Кембриджського ботанічного музею. Вона задумувалася як масивний навчальний ресурс, що сприяв реалізації педагогічної програми Хенслоу, який намагався зрозуміти “задум Творця” та “нескінченні масштаби Божого творіння”.

В результаті в Кембриджському університеті зібралося не менше тисячі зразків рослин, знайдених Дарвіном. Тепер їх вперше представлять публіці у документальному фільмі британського 5-го каналу, який досліджує стосунки між Дарвіном та Хенслоу.

Раніше вчені відтворили особисту бібліотеку Чарльза Дарвіна: вона тепер доступна онлайн.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *