Сірі кити в Атлантиці – вчені помітили тварину біля узбережжя Атлантичного океану

В Атлантиці помітили сірого кита, вид зник із цих вод 200 років тому

Сірого кита побачили у водах Атлантики © New England Aquarium Тварину помітили біля узбережжя Нової Англії.

Співробітники Акваріума Нової Англії помітили біля узбережжя США сірого кита. Цей вид вимер у водах Атлантики 200 років тому, повідомляється на сайті акваріума.

Повідомляється, що співробітники установи 1 березня віддалилися на відстань близько 45 кілометрів від узбережжя Нантакета, коли помітили незвичайного кита. Тварина постійно спливала і пірнала, мабуть, у пошуках їжі. Літак кружляв над місцем спостережень протягом 45 хвилин, завдяки чому вчені зробили додаткові знімки.

Після цього дослідники переглянули фотографії та змогли підтвердити, що справді «зустріли» сірого кита.

«Мій мозок намагався обробити те, що я бачила, бо ця тварина насправді не мала існувати у цих водах. Ми сміялися з того, наскільки дикою і захоплюючою було бачити тварину, яка зникла з Атлантики сотні років тому!», – розповіла науковий фахівець Кейт Леммл.

Сірі кити часто зустрічаються у північній частині Тихого океану. Їх легко відрізнити від інших видів за відсутністю спинного плавця, плямистої сіро-білої шкіри та спинного горба з яскраво-вираженими гребенями.

Вид зник із вод Атлантики до кінця XVIII століття, але за останні 15 років вчені кілька разів спостерігали одиночних сірих китів біля узбережжя Атлантичного океану. Так, одного з них помітили біля узбережжя Флориди у грудні 2023 року. Вчені вважають, що цього ж кита тепер помітили біля узбережжя Нової Англії.

Дослідники пояснюють ці дивацтва у поведінці тварини змінами клімату. Північно-Західний прохід, який з’єднує Атлантичний і Тихий океан через Північний Льодовитий океан у Канаді, в останні роки влітку регулярно звільнявся з льоду, частково через підвищення глобальної температури. Протяжність льоду зазвичай обмежує ареал сірих китів, оскільки вони можуть прорватися крізь нього. Тепер ці тварини можуть подорожувати протокою, що було недоступне їм у минулих століттях.

Раніше вчені помітили в одного з найзагадковіших видів китів, північних плавунів, поведінку, яка може вказувати на те, що вони слідують традиціям.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *