Стародавня винна крамниця – у Греції знайшли руїни будівлі віком 1600 років – фото

У Греції знайшли давню винну крамницю, яку зруйнував землетрус

Крамниця існувала 1600 років тому © Scott Gallimore Її вік оцінюється у 1600 років.

Археологи знайшли в Греції стародавню крамницю римських часів, яка була зруйнована якоюсь «раптовою подією», ймовірно, землетрусом. Вік будівлі оцінюється у 1600 років, повідомляє Live Science.

У ході розкопок дослідники виявили розбитий посуд та 60 монет, розкиданих по підлозі.

Крамниця працювала у той час, коли регіон контролювала Римська імперія. Він був знайдений у стародавньому місті Сікіон, яке розташоване на північному узбережжі Пелопоннесу на півдні Греції. Усередині магазину археологи знайшли розкидані монети, а також уламки мармурових стільниць та посудин із бронзи, скла та кераміки.

Винна крамниця була частиною комплексу, в якому розташовувалась мережа майстерень з печами та установками для пресування винограду та оливок. Яке вино продавали у крамниці, вчені сказати не можуть. Тут могли продавати не тільки вино, а й інші товари, наприклад, оливкову олію.

Більшість монет датується періодом правління Констанція II, з 337 по 361 рік, а остання монета була викарбувана десь між 355 та 361 роками.

За словами археологів, крамниця постраждала внаслідок якоїсь «раптової події». Монети, знайдені на підлозі, відносяться до останніх моментів існування будівлі.

«Всі монети були знайдені на підлозі [крамниці] та розкидані по всьому приміщенню. Схоже, це вказує на те, що їх тримали разом як якусь групу, чи то в керамічному посуді, чи то в якомусь мішку. Коли [крамниця] була зруйнована, цей контейнер, схоже, впав на підлогу та розкидав монети», – заявив один із авторів дослідження Скотт Галлімор.

Яка саме подія призвела до руйнування крамниці, вчені наразі не знають. Можливо, це був землетрус або обвалення даху внаслідок впливу зовнішніх факторів, наприклад, сильної зливи.

Раніше повідомлялося, що в Італії виявили руїни язичницького храму періоду Римської імперії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *