Вояджер 1 подав новий сигнал на Землю – у NASA з’явилася надія

Зонд

© NASA Апарат зараз перебуває на відстані 24 мільярди кілометрів від Землі.

Інженери, які вже п’ятий місяць намагаються усунути проблему зі зв’язком зі старіючим космічним апаратом “Вояджер-1”, відправили йому “поштовх” і отримали у відповідь реакцію, яка дає надію на відновлення комунікації, пише CNN.

Запущений із Землі у 1977 році, “Вояджер-1” став першим зробленим людьми апаратом, який вийшов за межі Сонячної системи.

Хоча “Вояджер-1” продовжує передавати на Землю стійкий радіосигнал, з листопада він не приносить жодних корисних даних, що вказує на проблему з одним із трьох його бортових комп’ютерів.

Третього березня команда зауважила, що активність однієї з частин системи польотних даних виділяється на тлі інших безладних даних. Хоча сигнал був не у звичному форматі, інженер із Deep Space Network NASA зміг його розшифрувати.

“Команда порівняє отримані дані з повідомленням, отриманим до виникнення проблеми, і шукатиме розбіжності в коді та змінних, щоб знайти джерело проблеми”, – сказали в NASA.

“Вояджер-1” перебуває так далеко, що команди, відправлені із Землі, доходять до космічного апарату за 23 години. Щоб отримати відповідь від зонда, вченим доводиться чекати 45 годин.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *