Зразки астероїда Бенну – NASA вдалося відкрити контейнер із ґрунтом – фото

ґрунтом астероїда Бенну” title=”NASA вдалося розкрити капсулу з ґрунтом астероїда Бенну” />

NASA відкрило капсулу із зразками астероїда Бенну © NASA Вона прибула на Землю чотири місяці тому.

Вченим із Космічного центру Джонсона NASA вдалося розкрити капсулу з ґрунтом астероїда Бенну, який доставив на Землю апарат Osiris-Rex. Це сталося через чотири місяці після того, як капсулу було доставлено на нашу планету, повідомляє The Guardian.

Фахівці NASA заявили про те, що їм успішно вдалося дістати два кріплення, що застрягли, які заважали витягти зразки астероїда. Бенну класифікується агентством як «потенційно небезпечний» астероїд, оскільки його шанси на зіткнення із Землею до 2300 року оцінюються як один до 1750 року.

Більшість зразків, які зібрав Osiris-Rex, витягли незабаром після того, як капсула досягла планети у вересні. Але деякі з них виявилися заблокованими всередині головки пробовідбірника, доступ до якого виявився утрудненим.

Протягом кількох місяців фахівці «боролися» з двома останніми із 35 кріплень та нарешті відкрити їх. NASA поділилося фотографією пилу та дрібного каміння всередині контейнера.

За даними Los Angeles Times, команда розробила спеціальні інструменти, виготовлені з особливого сорту хірургічної немагнітної нержавіючої сталі, щоб розкрити контейнер. Це було зроблено, щоб не забруднити його вміст земним повітрям. Наразі вчені мають намір проаналізувати зразки вагою 255 грамів.

«Це одні із найстаріших матеріалів, які утворилися в нашій Сонячній системі. Зразки з астероїдів [таких як цей] розповідають нам про інгредієнти для створення такої планети, як Земля, а також про рецепт – як ці матеріали зібралися разом і почали змішуватися, щоб зрештою отримати планету із середовищем, придатним для життя», — заявила минулого року Ешлі Кінг із лондонського Музею природної історії.

Космічний апарат Osiris-Rex зібрав зразки астероїда Бенну, але на цьому його мандрівка не закінчилася. Тепер він рухається до астероїда Апофіс.

Апарат OSIRIS-REx зібрав зразки ґрунту під час зближення з Бенну 20 жовтня 2020 року.

Пізніше вчені заявили про те, що апарат втрачає зразки ґрунту астероїда Бенну. За словами лідера команди дослідників Данте Лауретта, OSIRIS-REx зібрав набагато більше ґрунту, ніж планувалося, сотні грамів. Його «рука» для збирання ґрунту занурилася настільки глибоко і з такою силою, що каміння, яке потрапило всередину, застрягло по краях контейнера.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *