Донецький аеропорт: 242 дні, які перетворили людей на «кіборгів»

Донецький аеропорт: 242 дні, які перетворили людей на «кіборгів» Фото 20.01.2024 10:10 Укрінформ В Україні 20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту. Сьогодні дев’ять років тому завершилися бої за летовище, які тривали з травня 2014-го.

Українські військові, добровольці, медики й волонтери 242 дні протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам. Затято відстоювали клаптик української землі, на якому розташовувався Міжнародний аеропорт «Донецьк» імені Сергія Прокоф'єва.

Укрінформ пропонує переглянути добірку фото, що показують, яким був один із найбільших аеропортів країни у мирній Україні та на що перетворився після того, як на українську землю прийшли російські війська.

«Люди вистояли, не витримав бетон», – цей легендарний вислів описує безстрашність і незламність захисників Донецького аеропорту, яких стали називати «кіборгами». Він коротко охарактеризував тривалий час протистояння на невеликому плацдармі.

Зоною бойових дій стало летовище, відкрите 1933 року. До Євро-2012 тут збудували нову злітно-посадкову смугу, яка могла приймати усі різновиди літаків. Під час церемонії відкриття на неї приземлявся вже теж легендарний літак «Мрія». Звідси можна було дістатися як Європи, так і Китаю, США, а також країн Близького Сходу.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *