ГУР отримало модернізований гелікоптер для евакуації із прифронтових регіонів

ГУР отримало модернізований гелікоптер для евакуації із прифронтових регіонів Фото, відео 19.01.2024 14:18 Укрінформ Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало медичний гелікоптер для евакуації із прифронтових регіонів, який обладнала та модернізувала Фундація Олени Зеленської разом з KSE Foundation.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ГУР.

«Гелікоптер MI-2 МСБ-1 для Головного управління розвідки МО України модернізували та оснастили необхідним медичним обладнанням. Кошти на проєкт спрямувала Фундація Олени Зеленської», – ідеться у повідомленні.

У межах ініціативи Donate to Evacuate від благодійних фондів KSE Foundation та DefDev, Фундація Зеленської направила 500 тис. доларів акумульованих міжнародних коштів на оснащення медевака сучасним медичним обладнанням.

Відтак, лікарі зможуть надавати екстрену допомогу в повітрі. На борту знаходяться: апарати штучної вентиляції легень та моніторингу роботи серця, дефібрилятор, модуль для кисневої інгаляції та кисневий редуктор, електричний аспіратор для звільнення дихальних шляхів.

«У порятунку життя, час – це головне. Гелікоптер здатний швидко дістатися місця та евакуювати постраждалих, тому рішення про модернізацію гелікоптера було ухвалене нами без вагань. «Медицина» – це один із ключових напрямів роботи Фундації. І тут ми робимо багато: модернізуємо лікарні, передаємо машини швидкої допомоги, а тепер, завдяки сучасному медичному обладнанню, яким ми оснастили гелікоптер, людям надаватиметься швидка медична допомога у повітрі. Вони матимуть шанс вижити після ворожих обстрілів», – зазначила директорка Фундації Ніна Горбачова.

ГУР отримало модернізований гелікоптер для евакуації із прифронтових регіонів / Фото: ГУР

Гелікоптер виготовлений повністю українським виробником – від лопатей несучого гвинта до двигунів. Медичне обладнання на борту гелікоптера виготовлене провідним світовим виробником, швейцарським Weinmann, а навігаційне обладнання від Garmin. Вертоліт може нести вантаж до 700 кілограмів і здатен здійснювати посадку в дуже складних умовах, куди інша техніка не може дістатися.

Медевак здатен проводити медичну евакуацію з територій, які розташовані у зоні досяжності російської артилерії. Орієнтовний час прибуття на місце виклику – 15 хвилин після запиту.

У ГУР підкреслили, що гелікоптери можуть досягати навіть найвіддаленіших і важкодоступних локацій, що робить їх незамінними для рятувальних операцій.

Залежно від стану постраждалих, медевак може транспортувати: трьох легкопоранених: одного важкопораненого і двох легкопоранених, або одного пацієнта у вкрай важкому стані.

«Ранній початок лікарської допомоги є фактором її ефективності. Гелікоптер MI-2 МСБ-1 здатен долати відстань до 600 км на швидкості до 200 км/год. Ми маємо не тільки зберігати життя, але й зробити все, аби поранений зміг максимально відновитись – зберегти кінцівки, запобігти розвитку ускладнень», – пояснила директорка KSE Foundation Світлана Денисенко.

Такий стратегічно важливий медичний транспорт, як гелікоптер, має бути максимально непомітним, тому на нього нанесли камуфляж для маскування. Унікальний патерн створили з контурів України та її областей. Він символізує єдність українців у прагненні збереження життя та волі.

Як повідомляв Укрінформ, заради посилення спроможностей розвідників на фронті ПриватБанк та благодійний фонд «Вогонь запеклих не пече» оголосили збір на 20 мільйонів гривень для ГУР.

Розвідка Війна Вертоліт Олена Зеленська Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *