Канада та Латвія пообіцяли спільно підтримувати обороноздатність України

Канада та Латвія пообіцяли спільно підтримувати обороноздатність України Фото 08.03.2024 21:51 Укрінформ Глави міністерств оборони Канади та Латвії Білл Блер та Андріс Спрудс обговорили подальшу підтримку України у протистоянні російській агресії.

Як повідомляє Укрінформ, про це розповіли у міністерстві оборони Канади за підсумками зустрічі двох міністрів.

“Міністри найрішучішим чином засудили незаконне й неспровоковане російське вторгнення до України. Міністр Блер відзначив військову підтримку Латвією України, й міністри підтвердили, що обидві держави продовжать надавати Україні різноманітну військову допомогу”, – йдеться у поширеній заяві.

Зазначається, що співрозмовники згадали й про посилення очолюваної Канадою багатонаціональної бойової групи НАТО в Латвії. “Міністр Блер подякував міністру Спрудсу за гостинність для близько 1000 канадських військовослужбовців, які несуть службу у Латвії”, – зауважили у відомстві.

Як повідомлялося, в четвер Канада оголосила про приєднання до коаліції спроможностей з розбудови дронів Контактної групи з питань оборони України, співголовами якої є Латвія та Велика Британія.

У рамках операції Reassurance для стримування можливої російської агресії у Латвії в складі багатонаціонального батальйону вже шість років несуть службу сотні канадських військових, а також представники кількох інших країн НАТО. Після початку повномасштабного російського вторгнення до України Канада пообіцяла подвоїти свій військовий контингент в Латвії й у терміновому порядку закупила для своїх військових у Латвії сучасну протитанкову зброю й системи протиповітряної оборони, в тому числі для боротьби з дронами. Окрім цього до країни вже прибув танковий ескадрон з 15 основних бойових танків Leopard 2. Очікується, що бригада буде повністю укомплектована до літа.

Фото: Білл Блер, соцмережа Х

Канада Латвія Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *