Міноборони Литви: Пріоритет Росії – не програти війну Україні

Міноборони Литви: Пріоритет Росії – не програти війну Україні 17.01.2024 04:57 Укрінформ Міністерство оборони Литви вважає, що поки в Україні точаться інтенсивні бої, Росія не має ресурсів на відкриття другого фронту, пріоритет країни-агресора – не програти у цій війні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.

«Поки не завершилися бої в Україні, важко припускати, що Росія перерозподілить пріоритети і почне згуртовувати сили на інших напрямках», – йдеться у коментарі міноборони Литви стосовно резонансної публікації німецького видання Bild щодо ймовірної ескалації між РФ і НАТО.

Однак, за інформацією відомства, Росія планує довгострокове збільшення сил у західному напрямку: «З цією метою розроблено плани розширення інфраструктури та військових частин, проводяться інфраструктурні зміни, діляться сфери командування».

Таким чином, представлена міноборони Литви оцінка загроз суттєвих змін не зазнала. «Росія зберігає значні потужності та постійно поповнює їх біля лінії фронту в Україні. Пріоритет Росії на цей момент – не програти у війні з Україною, вона спрямовує на це певні ресурси», – зазначили у військовому відомстві.

Також свій коментар щодо публікації Bild надала канцелярія президента Литви. За її даними, твердження, що містяться в публікації німецького таблоїда про підготовку збройних сил ФРН до російської провокації на східному фланзі НАТО, не підтверджені жодними документами, а оцінка загроз у регіоні не змінилася.

Нагадаємо німецький таблоїд Bild оприлюднив пункти нібито таємного документа міністерства оборони ФРН, у якому міститься припущення, що ескалація між НАТО і Росією може відбутися вже в лютому цього року, а 2025-го може дійти до прямого зіткнення блоку з військами РФ, орієнтовно на території Балтії. Bild підкреслив при цьому, що цей сценарій є легендою навчань НАТО у Балтійському регіоні у 2024 році.

ФОТО: DELFI / KAROLINA PANSEVIČї

Литва Міноборони Україна Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *