Наступ армії РФ на Харків малоймовірний в найближчому майбутньому, але можливий – ISW

Наступ армії РФ на Харків малоймовірний в найближчому майбутньому, але можливий – ISW 11.04.2024 11:05 Укрінформ Російський наземний наступ на Харків в найближчому майбутньому малоймовірний, але зусилля Росії зі створення стратегічних резервів і перегрупування сил на полі бою можуть дозволити російським військам розпочати наступ на місто влітку.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ. 

На думку аналітиків, загроза російської наступальної операції на Харків або Суми, схоже, змушує українських військових перерозподіляти свої обмежені сили і засоби на будівництво оборонних укріплень у цих районах, а активна російська операція із захоплення цих міст лише ще більше посилить цю тенденцію.

«Російські війська здатні виділяти значні ресурси в надії досягти оперативно значущих проривів на обраних ними ділянках фронту і можуть використовувати частини фронту, які раніше були вразливими через перекидання української живої сили і матеріальних засобів», – йдеться у звіті.

Як зазначає ISW, російські війська наразі зосередили значні ресурси поблизу Часового Яру та Авдіївки і продовжують повільне та виснажливе просування в цих районах, що значною мірою пов'язано з проблемами з українською живою силою та затримками з наданням допомоги з боку США та країн Заходу.

Аналітики вважають, що українські Збройні сили, швидше за все, не зможуть перехопити ініціативу на фронті і більш активно розподіляти свої ресурси, якщо не будуть продовжувати вирішувати свої кадрові проблеми і не отримають додаткової західної допомоги.

В ISW також зауважують, що наразі росіяни утримують ініціативу на полі бою, і здатність росіян проводити й наступальні операції практично на будь-якій ділянці фронту продовжуватиме виснажувати і без того обмежені ресурси України, незалежно від успіху будь-якої окремої операції з фактичного захоплення міста чи населеного пункту.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників Дельфійського економічного форуму наголосив, що Україні потрібні системи ППО та бойові літаки, щоб захиститись від російського терору.

Суми Росія Харків Війна Війна з Росією Інститут вивчення війни

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *