Представники Червоного Хреста і ООН понад 800 разів відвідали місця утримання російських полонених

Представники Червоного Хреста і ООН понад 800 разів відвідали місця утримання російських полонених 24.01.2024 14:07 Укрінформ Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста від початку війни здійснили вже 478 візитів до місць утримання російських військовополонених, а Моніторингова місія ООН – 344 візити.

Про це під час засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк, передає кореспондент Укрінформу.

"Станом на 1 січня 2024 року МКЧХ провів 478 візитів. Це мається на увазі, якщо один день під візит рахувати. Моніторингова місія ООН – 344 візити, Європейський комітет із запобігання катуванням – 14. І я думаю, що всі ці міжнародні організації підтвердять, що кожне звернення до нас із проханням допустити і провести місію було задоволено", – зазначив він.

За словами представника Координаційного штабу, якщо є бажання якоїсь національної моніторингової місії з будь-якої країни здійснити такий візит, "то ми без питань організуємо цей процес і ви переконаєтеся, як живуть ті, кого ми тримаємо у полоні".

Таранюк акцентував увагу на тому, що стан людей, які повертаються до України із РФ, і тих, кого українська сторона передає російській, кардинально відрізняється.

За його словами, величезною проблемою є тотальний недопуск міжнародних контролюючих організацій до полонених українців у РФ.

"Є цих 2828 людей, звільнених з полону (РФ – ред.), і ні одна людина з них не бачила ні представника ООН, ні МКЧХ. І це за два роки широкомасштабної війни. Відповідно, питання допуску – надкритичне і надважливе", – наголосив він.

Як повідомлялося, уряд виділив понад 34 млн грн на ремонт одного із таборів для утримання полонених росіян.

Росія Війна Червоний Хрест Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *